Аграрії Хмельниччини на 80% готові до посівної

0 163

В деяких регіонах через військові дії неможливо почати весняні польові роботи. Утім, в областях, де порівняно безпечно, підготовка до посівної триває. Так, наприклад, Хмельниччина на 80% готова до польових весняних робіт. Про це повідомив голова Обласної військової адміністрації Сергій Гамалій, пише SEEDS.

Фермери та сільськогосподарські підприємства, які мають нестачу посівного матеріалу, добрив та інших ресурсів, зможуть отримати допомогу від держави, говорить голова Хмельницької ОВА.

“На платформі https://agrostatus.org/ аграрії можуть внести свої дані щодо статусу готовності до посівної кампанії. Мета платформи – з’ясувати, які потреби мають аграрії для успішного старту посівної, а також допомогти ці потреби покрити за рахунок державних коштів та міжнародної підтримки”, – цитує Сергія Гамалія видання Depo.Хмельницький.

Якщо говорити про ситуацію по Україні загалом, то є значний дефіцит паливно-мастильних матеріалів.

Читайте також: Наскільки українські аграрії готові до посівної?

“Загальна потреба у добривах під посівну покрита на 84%, у засобах захисту рослин – на 55%. Цей показник незадовільний, але й не критичний, адже нестачу можна компенсувати за рахунок імпорту з країн ЄС, які готові надати нам всю необхідну підтримку. Тим більше, що агрономічні терміни внесення ЗЗР припадають переважно на травень. Найбільш критична проблема – з паливом, вона вирішується на рівні перших осіб держави. Потреба в насіннєвому матеріалі в Україні забезпечена на 78%”, повідомив міністр агрополітики Роман Лещенко.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!