Агробізнес у смартфоні 24/7 – рішення від українського розробника LevadaTrace

0 204

Українське смарт-рішення комплексного управління агробізнесом у телефоні вже сьогодні доступне аграріям України, а також країн Східної Європи та Центральної Азії. LevadaTrace – це інноваційний додаток, створений для контролю ступеня виконання робіт на господарстві, продуктивності персоналу та збереження високої якості продукції на шляху «від лану до столу».

Один зі співавторів програми Олексій Гладишев говорить, що ідея її створення виникла у нього безпосередньо після спілкування з представниками аграрного сектору.

«Колись на агровиставці я спитав у фермера-садівника, чи знає він актуальні залишки готової продукції і як планує виходити на зовнішні ринки. Він сказав, що зараз запитає у бухгалтера. Він зателефонував, але бухгалтер була вдома, а зошит на роботі. І тоді я запитав, чи було б йому цікаво знати все про свою діяльність 24/7/365 просто зі смартфону. Він сказав «так», але зауважив, що у нас в країні це нікому не потрібно. Тоді я подумав: «Добре, подивимося. Час покаже», – розповідає Олексій Гладишев.

Щоб зробити програму максимально продуктивною, спеціалісти вирішили звузити коло аудиторії та орієнтуватися винятково на потреби овочівників, садівників, ягідників та виробників нішевих культур. Тож завдяки LevadaTrace представники вищевказаних сільськогосподарських галузей нині мають змогу оперативно здійснювати:

  • планування та контроль діяльності з догляду за рослинами;
  • відслідковування процесу збору врожаю та складування;
  • формування звітності щодо виконаних робіт на господарстві;
  • повне відслідковування відповідності продукції до вимог щодо харчової безпеки (ISO22000 та Global G.A.P.).

Також додаток допомагає контролювати продуктивність роботи персоналу господарства.

«Система побудована на покроковому контролі. Працівники реєструються в ній, розпочинаючи робочий день. В кінці зміни вони зазначають час завершення роботи. Персонал також систематично повідомляє про виконання поставлених завдань. Неможливо розпочати нову операцію без завершення попередньої. На основі зібраної інформації й формуються звіти щодо робочого часу працівників, виконаних ними операцій і не тільки», – зазначає Олексій Гладишев.

Співавтор проєкту акцентує увагу на тому, що створена його командою програма має три варіації з огляду на масштаби агропідприємств.

«LavadaTrace Standard адаптована для фермерських та МСП господарств з кількістю працівників до 5 осіб. У цьому випадку ми пропонуємо здійснювати повний контроль процесів, реєстрацію продукції на складі та створення звітів для використання обліковою системою. За нашою оцінкою, таким чином покривається 95% потреб замовника. LevadaTrace Pro створена для агропідприємств зі штатом від 5 до 10 осіб. В системі цього типу передбачена розширена звітність, підтримка адресного складу та обмін даними з обліковою системою. LevadaTrace Enterprise підходить для МСП з кількістю користувачів більше 10. Система дозволяє створювати власний генератор звітів, здійснювати інтеграцію з бухгалтерською системою, реалізувати повноцінне управління складом та проводити облік на сортувальній лінії», – говорить Олексій Гладишев.

За його словами, додаток LevadaTrace суттєво відрізняється від вже існуючих фермерських програм. Він наділений дійсно унікальним функціоналом.

«Переважна більшість існуючих продуктів створена на базі 1С, що створює ризики, які полягають у використанні продукції країни-окупанта. Також користувачі стикаються з обмеженнями, пов’язаними із логікою роботи вищевказаної програми. Ми ж реалізували легкий продукт, здатний інтегруватися з будь-якою бухгалтерською системою. Для входу в нашу програму необхідно мати права доступу. Також ми дозволили рядовим працівникам виконувати лише ті завдання, які передбачені системою. До того ж, замість дорогих терміналів збору даних працівник використовує звичайний смартфон. Спеціалісти (агроном, адміністратор) працюють з комп’ютером чи планшетом на звичайному веб-сайті. Система не потребує програмування. Всі базові налаштування вносяться під час короткого впровадження. Тож персонал здатен працювати самостійно. Замовники не купують програмне забезпечення, а орендують його. Таким чином істотно зменшується вартість проєкту впровадження», – розповідає Олексій Гладишев.

Він відзначив, що реалізація ідеї створення унікального додатку для аграріїв була б просто неможливою без команди професіоналів. Не обійшлося і без консультацій безпосередньо із представниками аграрної сфери.

«З ідеєю ферми в смартфоні я звернувся до свого друга Антона. Він має багаторічний досвід створення інноваційних продуктів як спеціаліст з програмного інжинірингу, так і як керівник групи програмістів. Антон сказав, що вважає ідею класною і готовий вкласти знання в створення продукту. Потім з’явився Михайло, він створив брендбук. Микола оформив ринкове позиціонування та програму розвитку. Віталій розробив сайт. В цей же час Жанна та Віталій програмували основну функціональність, а Олександр інтегрував обладнання. Нам бракувало знань із агрономії, тому ми звернулися до Інституту садівництва НААНу. І, на превелику радість, провідний консультант академії Віктор погодився витрачати свій вільний час, пояснюючи нам тонкощі процесу», – розповів Олексій Гладишев.

Наразі команда продовжує працювати в напрямку удосконалення LevadaTrace. Спеціалісти планують максимально розширити функціонал додатку.

«В подальшому плануємо розвинути програму до повноцінної системи управління фермою. Тут буде все, крім бухгалтерії. Також хочемо налагодити інтеграції з професійними системами управління складом, сортувальними лініями та іншою виробничою автоматизацією. Прагнемо здійснити вихід на зовнішні ринки та активно розвиватися на теренах України», – зазначив Олексій Гладишев.

Читайте також: Фермери безкоштовно отримають демо-комплекс для автоматизації виробництва LevadaTrace

Тож не відмовляйте собі у можливості спростити процес роботи, залишивши час на себе та близьких. У цьому вам неодмінно допоможе програма LevadaTrace.

Отримати відповіді на запитання щодо функціоналу додатку та умов його придбання можна тут:

Ел. пошта: bdm@levada-trace.com

Тел.: +380-96-909-27-08

Будуйте успішний бізнес з надсучасною агропрограмою!

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!