Акваферма з Кіровоградщини вирішила проблему нестачі кормів, відкривши цех з вирощування комах

0 1 245

Відома на Кіровоградщині рибна ферма “Сом з Павлиша” з початком повномасштабного вторгнення постала перед чималою проблемою – нестачею кормів для риби, оскільки основна їх частина привозилась з-за кордону. Але на аквафермі знайшли унікальне рішення цієї проблеми, пише SEEDS

На рибній фермі почали вирощувати личинки комахи під назвою Чорна львинка та виготовляти з неї білковий концентрат, який став замінником рибного борошна для кормів. Такий корм можна використовувати не лише в рибній галузі, а й для відгодівлі птиці та свиней.

“Чорна львинка — це теплолюбна  муха, але дуже незвичайна, вона одна з найбільш корисних двокрилих комах у світі. Отримання личинок, як поживного і в кілька разів дешевшого за інші аналоги корму, не потребує великих затрат та технологічності.

Ця унікальна комаха дає корм, і може виступати як біологічний асенізатор у переробці відходів, даючи безцінний для вирощування рослин субстрат. А ще в результаті життєдіяльності личинок виділяється тепло”, — розповів виданню “Придніпров’я” керівник ферми Олександр Новохатко.



Ланцюжок виробництва вже працює на повну і для цього потрібно лише кілька механічних пристосувань, бокси для комах, пшеничні висівки та вода в якості їжі для них.

Читайте також: На Черкащині відкрився завод, де просо перероблятимуть на крупу для експорту

Личинки можуть згодовуватися як у свіжому, так і в замороженому вигляді. На черзі — освоєння виробництва борошна з них.

“Думаю, що ця ідея допоможе не тільки нашій фермі, а можливо, і всій рибній галузі України, бо дешевшого і простішого у виробництві збалансованого корму, ніж Чорна львинка, просто важко уявити.

За всіма показниками личинки та білкове борошно з них — найбільш екологічний та поживний корм і його варто використовувати у фермерських та селянських підсобних господарствах”, — наголошує Олександр Новохатко.

За його словами, у рибництві личинкою Чорної львинки годують рибу, раків та креветок. При цьому темп зростання гідробіонтів збільшується на 15-25%.  У птахівництві цим кормом годують курей, гусей та інших свійських птахів. Крім того, личинка може переробляти відходи від свійських птахів.


В аграрному бізнесі та тепличних господарствах використовується Зоогумус — аналог біогумуса. Це  цінне, 100% органічне, добриво без домішок, що залишається після вирощування Чорної львинки. Зоогумус дешевий та дуже поживний для рослин.  

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!