Більш ніж 1500 тонн овочів експортував український тепличний комбінат

0 510

Історія українського підприємства “Уманський тепличний комбінат” нараховує 45 років. Це єдиний комбінат в країні, що на 30 гектарах закритого ґрунту вирощує овочі без зупинок протягом усього року. Четверть продукції компанія експортує. Був вдалим з точки зору закордонних продажів і 2021 рік, повідомляє SEEDS.

“1526 тонн – саме стільки овочів ми експортували у минулому, 2021 році. На прилавки закордонних супермаркетів ми відправили: 713,5 тонни томатів та 811,4 тонни огірків. За кордоном наші овочі можна знайти у мережах Польщі, країн Балтії та ОАЕ. У загальній структурі продажів експорт склав 25%, решту продукції ми поставили у вітчизняні мережі супермаркетів. Знайти нашу продукцію можна під ТМ ГОРДІЙ у мережах магазинів «Метро», «Сільпо», «Велика кишеня» та «Фора»”, – йдеться на сторінці комбінату у соціальній мережі Facebook.

Попри кризу на ринку енергоресурсів та зупинку роботи частини українських теплиць, які опалюються переважно газом, завдяки енергоощадним технологіям, “Уманський тепличний комбінат” продовжує працювати у звичному темпі.

“Все завдяки власному енергетичному комплексу з різними варіантами альтернативного опалення. Так, наразі обігріваємо теплиці щепою, маємо ще котельню, що працює на пелетах, електродну котельню. Найближчим часом з’явиться котельня, що працює на соломі”, – повідомили на підприємстві.

Крім помідорів і огірків звичних для українців сортів, на комбінаті вирощують і екзотичні овочі. Наприклад, цього року тут виростили більш ніж 14 тонн чорних (або темнофіолетових) томатів сорту Yoom.

Вони невеличкі, ростуть гронами на гілочках, як і звичайні помідори чері. Ці томати мають дуже привабливий зовнішній вигляд, адже біля плодоніжок на них утворюється зображення у формі зірки. Зовні ці помідори фіолетові, як баклажани, а всередині – червоно-помаранчеві. Томати сорту Yoom характеризуються високою концентрацією вітаміну С, містять селен, магній, калій та інші корисні мікроелементи.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!