Більш ніж 52 тис. паїв продали українці за 5 місяців

0 386

З 1 липня по кінець цього тижня в Україні було продано 52,1 тис. земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Загальна площа проданих паїв наразі складає майже 131 тис. гектарів. Таким чином, середня площа ділянок складає 2,5 гектара, повідомляє SEEDS.

“Укладено 52 117 угод в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5327 нотаріусів. Всього заяв – 5981, із них погоджено 5296, відмову отримали 685. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Зокрема, лише за минулий тиждень було продано 4,3 тис. паїв.

Лідером за кількістю угод купівлі-продажу земельних ділянок наразі є Харківська область (4925 угод та 18,15 тис. гектарів). Також до переліку регіонів-лідерів за темпами продажу землі належать Полтавщина (3967 ділянок) та Київська область (3965).

Читайте також: Що впливає на вартість оформлення договору купівлі-продажу землі?

Нагадаємо, що ринок землі в Україні почав функціювати з 1 липня 2021 року. Наразі він працює з деякими обмеженнями. До 2024 року купувати землю сільськогосподарського призначення землю можуть тільки фізичні особи, які є громадянами України. Максимальна площа землі, яку може купити одна особа, складає 100 гектарів. Закон про ринок землі також забороняє купувати землю іноземцям.

Зазначимо, що послуги нотаріуса за переоформлення договору земельної ділянки від покупця до продавця, тобто оформлення самого правочину, у середньому по Україні коштують 10 тис. грн.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!