Облаштували ферму на смітнику: як на Буковині вирощують форель

0 418

За бажання навіть на місці стихійного сміттєзвалища можна зробити прибуткове господарство. Це доводить Левон Тертерян, який створив ферму з вирощування форелі у Банилові (Чернівецька область), повідомляє SEEDS.

Раніше на місці закинутого кар’єру в селі було болото, зарослі комишів та стихійні смітники. Вірменин переїхав у Чернівецьку область ще близько двох десятиліть тому. Саме тоді він взявся за облаштування рибної ферми на місці кар’єру.

За словами підприємця, спочатку місцеві не вірили в успіх його справи, а потім говорили: шкодують, що самі не спробували.

Мав Левон Тертерян і досвід невдач. Наприклад, паводок 2008 року повністю зруйнував аквакультурне господарство. Його довелось створювати “з нуля”. На відновлення ферми підприємець витратив близько чотирьох років.

Форель тут вирощують з самого початку – з ікри. Мальків переносять до спеціальних басейнів. Риба “кочує” штучними водоймами протягом усього періоду росту – її сортують за розміром.

Ідея створити саме аквакультурне господарство з’явилася у Левона ще на батьківщині – там він бачив такі ферми. До того ж батько підприємця був завзятим рибалкою і це захоплення перейняв сам Левон Тертерян. Зараз доглядати за фермою підприємцеві допомагають вже його сини.

Читайте також: Власник рибного господарства віддає коропів на благодійність

Власники аквакультурних господарств не лише боряться зі стихійними звалищами, а й займаються благодійністю. Днями орендар водойми у селі Назарівка (Кіровоградська область) Євген Глущенко віддав 60 кілограмів риби на благодійність. Коропів привезли до дитячого будинку та притулку.

SEEDS за матеріалами Суспільне Буковина

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!