Бога кукурудзи знайшли в Мексиці

0 189

Згідно зі стародавніми віруваннями слов’ян, людина, а також все земне та потойбічне, було пов’язане з природою. А все життя оберталось навколо календарно-обрядового циклу. Щось схоже було і в племенах корінних жителів Америки. Наприклад, племена мая вірили, що саму людину було створено з кукурудзи. І так, в їхньому пантеоні був бог цієї рослини. Нещодавно в Мексиці знайшли древню скульптуру бога кукурудзи, повідомляє SEEDS.

Кам’яну голову божества знайшли серед руїн столиці мая, міста Паленке. Учені оцінюють вік скульптури у близько 1300 років. Голова бога кукурудзи дивиться на схід – це своєрідний символ народження кукурудзи з першими променями сонця, розповідають фахівці з Національного інституту антропології та історії (Менксика).

«Скульптура була частиною підношення, поміщеного у ставок, імітуючи вхід божества до підземного світу. Відкриття дозволяє дізнатися, як стародавні мая з Паленке постійно переживали народження, смерть та воскресіння кукурудзяного божества», — зазначає археолог Арнольдо Гонсалес Крус.

А ті, кому цікаво, як українці жили та господарювали на своїй землі століття тому, можуть переглянути нашу добірку історичних фото тут.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!