Буковинський урочистий вінок з ковилою офіційно став частиною культурної спадщини України

0 162

Буковинський урочистий вінок з ковилою додали до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Ця традиція лишилася лише в кількох селах регіону, пише SEEDS.

Вінок з ковилою — це вид дівочого головного убору, який використовується як святковий та весільний головний убір. Це спеціальна бісерна коронка чи циліндр, до яких кріпляться пучки ковили (це така рослина) для декоративного ефекту, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Наразі обрядовий вінок з ковилою є важливою складовою весільного обряду у чотирьох селах Чернівецької області – Рідківці, Топорівці (традиція фіксується як поширена), Магала та Чорнівка (рідше), – зазначають у Мінкульті.

Відповідно до традиції, у такому вінку дружки та наречена ходять запрошувати на весілля. Міністерство зазначає, що наразі його використовують також на сучасні свята, зокрема День села.

Читайте також: Козак Чуб з Черкащини заходився відновлювати душевний спокій українців по-козацьки

Прародичем цього елемента є «вінок з султанами» Казахстану та вінки з ковилою дівчат-лазарок Софійського повіту Болгарії.

«Етимологічно спорідненими до нього є ключівський вінок з гусячого пір’я, покутський та полтавський вінки з пір’ям павича. Якщо у буковинської нареченої на голові вінок з ковили, обов’язково нефарбованої, то у парубка — пучок фарбованої ковили на капелюсі», — додають у міністерстві.

На сьогодні традиція виготовлення унікального вінка, як в Україні, так в діаспорі, жива та стала етномаркером. Але ареал розповсюдження елемента суттєво звузився – від трьох районів до кількох сіл.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!