Бузина та суниця альпійська: плантацію нішевих ягід заклали на Львівщині

0 900

Пандемія коронавірусу і пошук додаткових джерел вітаміну С спровокував посилений інтерес до бузини в усьому світі. У 2020 та 2021 роках Україна експортувала тисячі тонн цієї ягоди. Для закордонних продажів збирали дикорослу ягоду. Утім, високий попит на бузину призвів до того, що деякі господарства почали розглядати можливість закладання промислових плантацій. Одну з них вже заклали на Львівщині, повідомляє SEEDS.

Загалом, ягідний кооператив «Як бджола» цього року розширив площі насаджень на 54 гектара. Крім бузини, тут посадили суницю альпійську, шипшину та троянди. Ділянки обладнали системою зрошування. Ружа, або троянда, займає 4 гектари. Цю культуру кооператив вирощує для переробки на варення.

Читайте також: Обираємо ягоди для закладання плантацій: популярні нішеві напрямки

“Незважаючи на всі труднощі – логістичні, фінансові та пов’язані з нестачею працівників – ми дотримуємося наших планів і ні на краплю не відкладаємо їх. Наші працівники, працюють з іще більшим бажанням, бо розуміють особливу важливість своєї роботи. Адже сільське господарство – це свого роду другий фронт. Враховуючи це, ми в подальшому плануємо власну переробку, до якої йдемо поступовими кроками. Крім того, ми продовжуємо вирощувати й інші культури, які в нас є, а закуповуємо дикорослі ягоди, які збирають місцеві жителі”, – зазначає співзасновник кооперативу Олег Бачинський.

З початку війни кооператив «Як бджола» також займається волонтерською діяльністю. Співзасновники господарства постачали продукти до Києва, надавали транспорт для перевезення біженців та передали мікроавтобус на потреби ЗСУ. Також кооператив забезпечив житлом 16 внутрішньо переміщених осіб.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!