-24% за тиждень: стрімко дешевшає торішня капуста

0 388

Зменшення попиту з боку закупівельників, подешевшання молодої капусти та погіршення якості торішньої капусти призвели до її подешевшання. Лише за минулий тиждень ціна на білокачанну капусту урожаю 2021 року зменшилась на 24%, пише SEEDS.

“Сьогодні українські виробники пропонують торішню білокачанну капусту по 11-16 грн за кілограм ($0,38-0,55/кг), що в середньому на 24% дешевше, ніж тижнем раніше. Причиною такої цінової ситуації є зниження попиту на торішню капусту з українських господарств, яке спровоковане збільшенням пропозиції цієї продукції з Польщі. При цьому варто зазначити, що ціна на імпортну капусту на українському ринку фактично відповідає цінам на продукцію з місцевих господарств”, – зазначають аналітики проєкту EastFruit.

Попри стрімке здешевшання білокачанної капусти, вона все ще залишається дорожчою, ніж наприкінці квітня минулого року. Тоді ціна на овоч була в середньому в 1,7 раза нижчою.

За останні тижні молода капуста також стрімко подешевшала. З початку квітня ціна на неї знизилась на 37%. Сьогодні українські господарства продають ранню капусту за ціною в діапазоні 20-27 грн за кілограм.

Читайте також: В Україні стрімко дешевшає рання капуста

Наразі ціна на ранню капусту на 10% нижча, ніж у другій половині квітня 2021 року. Аналітики прогнозують подальше зниження вартості продукту, оскільки більшість українських виробників наразі мають труднощі з логістикою.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!