Через подорожчання газу робота українських теплиць може зупинитися

0 290

У більшості українських теплиць для опалення використовують газ. Стрімке подорожчання цього ресурсу може призвести до зупинки роботи господарств та виходу з бізнесу частини гравців. Також унаслідок такої ситуації можуть “злетіти” ціни на овочі, повідомляє SEEDS.

Високий попит на газ з боку азійських країн та незаповнені сховища російського “Газпрому” в країнах ЄС створили ажіотаж на ринку газу. Ціни на енергоресурс зросли в кілька разів. Навіть якщо зростання котирувань газу в Україні припиниться, теплицям доведеться купувати його у 4 – 5 разів дорожче, ніж минулого року, зазначають аналітики EastFruit.

Вплив ситуації на ринку енергоресурсів на ціни овочів уже помітний. Наприклад, тепличні помідори коштують у середньому на 35% дорожче, ніж минулого року. Зростають обсяги імпорту дешевих овочів з Туреччини та інших країн.

«Навесні 2021 року мене часто запитували, чому українські помідори настільки дорожчі, ніж імпортні? Я пояснював, що український помідор вирощується поруч зі споживачем, тому він смачніший і споживач готовий платити за нього більше. Так, витрати на його вирощування вищі через дорогих енергоносіїв, але якщо споживач не захоче платити більш високу ціну, то виробництво стане просто нерентабельним. Цього року, з огляду на високий рівень цін на газ, варто очікувати зниження обсягів виробництва українських тепличних овочів, зсуву початку сезону їх вирощування на кілька тижнів, з метою зниження витрат на обігрів, загального зростання цін на тепличні овочі на ринку і збільшення обсягів імпорту їх з Туреччини», – прогнозує Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!