Річне виробництво молока в Україні суттєво скоротилося

0 357

За інформацією Держстату, виробництво молока в Україні очікувано скорочується: більше в господарствах населення (-15,9%) і менше в підприємствах (-8,4%). Основні втрати – в Харківській та Миколаївській областях. При цьому Тернопільська, Львівська, Івано-Франківська та Одеська області змогли наростити поголів’я, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті Спілки молочних підприємств України.

З урахуванням як втрат, так і збільшення поголів’я, річне виробництво молока в країні знизилося на 12,2%.

Відповідно, знизилося і надходження молока на переробку (-15%), а середня ціна сировини з липня постійно зростає, досягши у грудні рівня 11,8 грн/кг.

Загалом молочно-товарні ферми утримували на 1 грудня 386 тис. голів корів, що на 8,4%, або 35,6 тис. менше, ніж у відповідний період 2021 року.

Читайте також: “Корови спасли життя”: фермер із Бахмута розповів, як рятував родину та господарство від російських обстрілів

Господарства населення на звітну дату утримували 994 тис. голів корів, що на 15,9%, або 188,1 тис. менше, ніж попереднього року. Від лютого присадибний сектор скоротив поголів’я на 135 тис.

Найбільше поголів’я корів зараз сконцентроване у Полтавській (54,1 тис.), Черкаській (43,1 тис.) та Чернігівській (37,9 тис.) областях.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!