Через засуху Європа може залишитись без популярної картоплі фрі

0 155

Цього року в Європі спостерігається аномальна спека, через яку виникла засуха. Високі температурні показники призвели до суттєвої втрати врожаю. Така ситуація має наслідки у вигляді значного подорожчання улюблених страв європейців. Наприклад, суттєво зросла вартість картоплі фрі, пише SEEDS.

Так, аномальна спека вкрай негативно вплинула на врожай у Німеччині, Франції, Бельгії та Нідерландах. Саме на ці країни припадає найбільша частка виробництва картоплі в Європі.

Наприклад, наразі міністерство сільського господарства Німеччині не дає жодних прогнозів щодо рівня врожайності картоплі у країні. Проте в останньому огляді його представники зазначили, що показники погіршились.

У той же час за прогнозами французького виробника UNPT врожай картоплі в країні цього року буде на 20% менший з середній показник останніх 20 років. «У той час, як з водним стресом ми можемо впоратись, з тепловим стресом ми нічого не можемо зробити. У нас і раніше були періоди спеки, але з погляду температурних піків і їхньої тривалості ми ніколи цього не бачили», – зазначив виробник картоплі та керівник UNPT Жоффруа д’Еврі у коментарі reuters.com.

До слова, під дією високої температури не лише знижують показники врожайності картоплі, а й погіршуються форма та колір бульб. Це може створити проблеми для переробки бульби, для якої в контракті прописані такі критерії, як довжина картоплі фрі.

Відповідно, якісна картопля зараз коштує дуже дорого. Це змушує власників магазинів та ресторанів підіймати ціни на товари. Наприклад, у Бельгії вартість товарів та блюд із картоплі у середньому виросла на 10%.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!