Чому обсяги експорту меду зменшились майже вдвічі?

0 138

Ціни на мед зростають, як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку. Експорт же цього продукту, навпаки, зменшився майже удвічі, повідомляє SEEDS.

Не зросли закордонні продажі навіть попри посилення попиту з боку країн ЄС, де цьогорічний сезон для бджолярів був не досить вдалим. Згідно з даними звітів Державної служби статистики, за перші 10 місяців цього року з України було експортовано 40,9 тис. тонн меду. За такий же період 2020 року за кордон продали більш ніж 80 тис. тонн меду.

«За підсумками 2021 року, експорт може становити близько 50 тис. тонн, що трохи більше 60% від показника попереднього року. Однією з основних причин скорочення експорту в 2021 році є підвищення цін та збільшення попиту на внутрішньому ринку України», – цитує співвласника ТМ «Знатний Мед» Валерія Курейка видання AgroTimes.

Хоча ціна експортованого меду за останні два роки помітно зросла (з 1,8 долара США у 2019 р. до 2,37 долара у 2021 р.), багато виробників орієнтуються на внутрішній ринок або роздрібні продажі.

«Крім дрібного та середнього опту, коли мед продається у відрах 10-20 л, на внутрішньому ринку мед продається у фасованому вигляді — у скляних банках від 100 мл та у пластиковій тарі від 0,3-0,5 до 1-3 л., у тому числі, брендований та з етикетками, на яких вказано виробника», – говорить Валерій Курейко.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!