Ціни на помідори досягли рекордних позначок: що далі?

0 235

Вартість помідорів в Україні почала зростати ще протягом перших тижнів січня. Утім, стрімке збільшення цін почалося на початку березня. На котирування томатів впливає кілька факторів, але подальшого зростання цін на продукт очікувати не варто, пише SEEDS.

“До середини весни поточного року ціни на тепличні помідори з місцевих комбінатів в Україні досягли нових рекордних позначок, а саме 93-112 грн/кг ($3,18-3,83/кг). Ще минулого тижня така продукція надходила до продажу оптовими партіями а цінами не більше, ніж 93-95 грн/кг ($3,18-3,25/кг)”, – повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Наразі помідори удвічі дорожчі, ніж минулого року. Томати дорожчають через збільшення вартості їх вирощування, порушення логістичних ланцюжків та здорожчання продукту в Туреччині, яка є основним постачальником імпортних помідорів в Україну. Пропозиція ж томатів внутрішнього виробництва зменшилась через окупацію частини територій України.

Читайте також: Рекорд: британський фермер зібрав більш ніж тисячу помідорів з одного куща

Подальшого подорожчання продукту очікувати не варто. Зменшення населення через виїзд біженців за кордон, зменшення купівельної спроможності громадян не сприяють подальшому зростанню попиту. А встановлення теплої сонячної погоди найближчими днями призведе до зростання пропозиції помідорів. Усе це призведе до поступового зменшення цін протягом найближчих тижнів.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!