Цього року перші тепличні ягоди з’явилися раніше та коштують дешевше

0 1 173

Минулого року сезон тепличних ягід в Україні через прохолодну погоду дещо “запізнився”. Цього ж року сезон почався на тиждень раніше. У продажі з’явилася перша суниця садова з південних регіонів. До того ж ягода дешевша, повідомляє SEEDS.

“Перші малооб’ємні партії суниці виробники південних областей України пропонують у середньому по $6,6/кг, тоді як торік перша ягода надійшла від виробників на ринок більш ніж на 15% дорожче, в середньому по $7,89/ кг. У цьому випадку важливу роль відіграла девальвація національної української валюти порівняно з минулим роком. Але навіть якщо не враховувати різницю валютних курсів, сьогоднішні ціни на перші партії суниці з українських теплиць продавалися б практично на 10% дешевше, ніж така сама продукція, але вже після 23 квітня 2021 року”, – зазначають аналітики поталу EastFruit.

Зниження цін можна пояснити, зокрема, і незначним попитом. Оскільки ягоди не є продуктом першої необхідності, то в кризовий період більшість споживачів відмовляються від них.

Дефіцит суниці садової українського виробництва стане більш помітним у травні-червні, оскільки значна частина територій, де ягоду вирощують у відкритому ґрунті, зокрема Херсонська область, наразі окуповані.

“Якщо брати до уваги той факт, що на сьогодні вся територія Херсонської та значна частина Запорізької областей окуповані, основні проблеми у сегменті суниці в Україні ще попереду, оскільки основна частка цих ягід вирощується у відкритому ґрунті саме у вищезгаданих частинах України. І саме ягодами з південних областей країни традиційно закривали свої потреби усі провідні підприємства із заморожування плодоовочевої продукції”, — констатує Олександр Хорев, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!