“Кукурудзи посіємо в 4 рази менше”: як працюють аграрії на звільнених територіях України?

0 537

На звільнених територіях України, у Чернігівській, Сумській, Київській областях триває посівна. Аграрії разом з саперами прибирають поля від вибухонебезпечних предметів та кардинально змінюють плани на посівну. Якщо раніше найбільш популярними були експортноорієнтовані культури, як-от соняшник, кукурудза, соя, то зараз фермери більше роблять акцент на культурах, на які є попит на внутрішньому ринку (гречка, просо та ін.), пише SEEDS.

Планами на поточний сезон поділився директор Фермерського господарства «Свєтлова» Вадим Свєтлов із Сумської області. Наразі фермера найбільше непокоять проблеми з логістикою та невизначеність щодо роботи елеваторів.

“Під озимою пшеницею в нас 300 гектарів, а під ярі культури відвели близько 900 гектарів. Зокрема, на 300-400 гектарах посіємо ячмінь, гречку та просо. Також збільшили посівні площі під сою. А от кукурудзи посіємо в 4 рази менше. Залишили гібриди середньоранньої групи стиглості із ФАО 210, сподіваємося, що зберемо зерно сухим, бо власної сушарки не маємо і наразі не розуміємо, як надалі функціонуватиме елеватор, чи працюватиме залізничне сполучення з Сумами, бо деякі вузлові станції зруйнували, через що потяги курсують лише в регіоні”, – говорить Вадим Свєтлов.

Зараз господарство фермера забезпечено пальним на 60%. Цього вистачить до осені, вважає Вадим. По дизельне пальне, а також по запчастини та частину добрив фермер їздив самотужки ще тоді, коли у регіоні була висока небезпека, логістика, зокрема служби доставки, практично не працювали.

Попри те, що Сумщина межує з росією та ймовірність повторного проникнення російських військових на територію регіону залишається, аграрії продовжують виконувати весняні польові роботи, щоб забезпечити країну продовольством.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!