Дефіцит буряка: за тиждень продукт подорожчав більш ніж на 20%

0 928

Протягом останнього тижня ціни на традиційний компонент борщового набору, буряк, зросли на 21%. Зростання обсягів експорту цього продукту в Україну також призвів до його подорожчання у Польщі, повідомляє SEEDS.

Є кілька причин такої ринкової ситуації. По-перше, на ціни вплинуло обмеження пропозиції через окупацію частину регіонів України. По-друге, восени минулого року було зібрано менше буряку, ніж у середньому за попередні роки. Навіть відновлення логістичних ланцюжків між різними районами країни не допомогло задовольнити попит, тому активізувалися постачання продукту з Польщі. Але й у сусідній країні запаси буряку у сховищах швидко скорочуються.

Читайте також: Ціни на помідори досягли рекордних позначок: що далі?

“Столові буряки в Україні вже надходять у продаж за ціною 13-18 грнза кілограм ($0,44-0,62/кг), що в середньому на 21% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Водночас відпускні ціни на столові буряки у сусідній Польщі зросли до 8-12 грн за кілограм ($0,27-0,41/кг). При цьому ціни на внутрішньому ринку Польщі на цей коренеплід все ще значно нижчі, ніж на цю продукцію в Україні, що, у свою чергу, робить експорт овоча, як і раніше, рентабельним”, – зазначають аналітики порталу EastFruit.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!