Дефіциту ємностей для зберігання урожаю не передбачається – Мінагрополітики

0 106

Понад 26 млн тонн агропродукції експортувала Україна з початку повномасштабного вторгнення росії. Це зернові, зернобобові та олійні культури. З них пшениці – понад 5,5 млн тонн, кукурудзи – понад 10 млн тонн, ріпаку – 2,4 млн тонн, по 2 млн тонн – олії та насіння соняшника. Як аграрії завершують цей сезон та які програми підтримки для сільгоспвиробників реалізовує Уряд розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише SEEDS.

Зкорема, така інформація прозвучала в ефірі інформаційного марафону на UA Перший.

За його словами, за вісім місяців війни вдалося досягти непоганих показників експорту.

«Найменше експорту відбулося в перші місяці війни, потім поступово експорт нарощувався. Але за цей період було втрачено потенціал приблизно в 15 млн тонн. Тобто за цей період в мирний час ми могли б експортувати близько 40 млн тонн в цілому», – зазначив Тарас Висоцький.

Незважаючи на усі складнощі, аграрії продовжують працювати на своєму фронті. Для їх підтримки запроваджено ряд програм, які дозволяють агровиробникам працювати, як мінімум покриваючи собівартість робіт.

Читайте також: Держава надасть підтримку 14 тис. аграріїв

«Це програма доступного кредитування 5-7-9, яка пролонгована ще на рік. Це кредити в гривні, практично під 0%, коли вартість кредиту компенсує держава. Також реалізовується програма з виплати найменшим агровиробникам на га оброблюваної землі. В рамках грантової підтримки вже виплачено 900 млн грн. фермерам, які обробляють до 120 га або утримують до 100 корів. Також запущені гранти на розвиток садівництва та тепличного господарства – 70% коштів покриває держава. Наразі погоджено 50 заявок по садах і 4 – по теплицях. Сумарно на це виділено понад 250 млн грн», – розповів заступник міністра.

Проблема зберігання зерна також вирішується, в тому числі завдяки гуманітарній допомозі від ФАО та інших міжнародних партнерів. Завдяки цій допомозі було закуплено мішки для тимчасового зберігання зерна на 6 млн тонн.

«Зараз ці рукава активно роздаються, 30% аграріїв вже отримали засоби. Ситуація із зберігання зерна не є критичною, дефіциту ємностей для зберігання урожаю не передбачається», – підкреслив Тарас Висоцький.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!