Для дрібних виноробів України спростили умови ведення бізнесу

0 383

В Україні запроваджуються полегшені умови для ведення бізнесу малими виробниками вина із власних матеріалів та сировини, пише SEEDS. 

Зокрема, документом запроваджуються полегшені умови для ведення бізнесу малими виробниками вина (тими, що за повним циклом виробляють та розливають вино та винні напої обсягом не більше 10 тис. декалітрів на рік з виноматеріалів власного виробництва або придбаних (за умови, що придбана сировина – плоди, ягоди, виноград, мед – має виключно українське походження).

«Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства, що спрощують реєстрацію та ведення виноробного бізнесу. Відповідний законопроєкт (№9030) народні депутати України підтримали в другому читанні та в цілому на засіданні 9 серпня 2023 року», – йдеться в повідомленні Міністерства економіки України.

Також для виробників, що виробляють продукт із власних матеріалів, дозволена оптова торгівля без ліцензії на опт та роздрібна торгівля без ліцензії на роздріб.

Водночас зменшена вартість ліцензії на опт для малих виробників вина з 500 тис. грн до 30 тис. грн.

Читайте також:  Для невеликих підприємців України відкривають безкоштовну освітню онлайн-програму

Крім того, для провадження діяльності малим виробникам вина буде необхідно лише подати заяву на видачу ліцензії і квитанцію про сплату за ліцензію. А звітність дозволено надавати щороку, а не щомісяця.

Також малим виноробам дозволили розлив вина та винних напоїв у металеві банки та кеги (як це заведено в Європі та США).

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!