До початку нового року ціна картоплі повернеться до минулорічного рівня

0 363

Високий врожай картоплі, що цьогоріч зібрали українські фермери завдяки більшим посівним площам порівняно з минулим роком, призвів до зменшення ринкової ціни на дану культуру. Втім, вже до початку нового року, найімовірніше ціна картоплі на українському ринку повернеться до минулорічного рівня. Таку думку висловив Микола Гордійчук, директор компанії «Агріко Україна», що займається виробництвом насіннєвої картоплі, повідомляє SEEDS з посиланням EastFruit.

«Ми спілкувалися з різними фермерами, ті, в кого було 14 гектарів, цьогоріч посадив 20, в кого було 20 – посадив 25… Це пов’язане з тим, що минулого року спостерігався певний залишок дрібної картоплі, яку в господарствах не хотіли віддавати на переробку, натомість її вирішили посадити. Це призвело до того, що в Україні була посаджена більша площа картоплі»,- говорячи про причини високого врожаю в Україні зазначає Микола Гордійчук, додаючи, що картоплі в Україні цьогоріч «дуже багато, однак поки не можна нічого сказати про її якість».

Директор «Агріко Україна» зазначає, що сьогодні обсяги картоплі, які не поміщаються до сховищ, всі вирішили продавати. І саме це призвело до того, що на ринку утворився надлишок картоплі, який потягнув за собою понижуючий ціновий тренд.

За словами Миколи Гордійчука, в середньому професійні господарства пропонують картоплю по 4,50-5 грн/кг, а невеликі господарства, аби продати, навіть знизили ціну до 3,50 грн/кг.

«Це вдвічі нижче, ніж ціна на картоплю у цей період минулого року. І це не на руку фермерам. При середніх капіталовкладеннях на гектар, собівартість картоплі професійного фермера складає 3,80-4 грн/кг. Сьогодні багато фермерів продають надлишок картоплі або ж зовсім з нульовою рентабельністю, або з мінімальною. Ми думаємо що така ситуація протримається аж до настання морозів, коли картоплю, яка не помістилась до сховищ, не реалізують повністю, або ж вона не зіпсується. Тоді на ринку залишаться тільки професійні гравці, які мають професійні сховища»,- прогнозує подальший розвиток ситуації гравець картопляного ринку.

Однак, закладаючи картоплю на зберігання, за словами Миколи Гордійчука, фермери також можуть зіткнутися з великими ризиками.

«Ми можемо стати свідками такої ж ситуації, яка була у цей час кілька років тому, коли весняна ціна була не набагато вищою ніж осіння. Фермери поховали картоплю, сподіваючись продати її дорожче навесні, але споживання картоплі має свої обмеження. Відтак той об’єм, який заклали на зберігання, не всі змогли продати. До того ж нещодавно суттєво подорожчали енергоносії, майже вдвічі. Відповідно для своїх покупців ми вимушені переносити собівартість зберігання у ціну самої картоплі. В результаті за все доведеться платити кінцевому споживачу»,- вважає директор «Агріко Україна».

При цьому Микола Гордійчук зазначає, що на ринку ЄС сьогодні ситуація прямо протилежна, аніж склалася в Україні.

«Якщо говорити про Голландію, площа, на якій було висаджено картоплю, в минулому році була менша на 5-7%. Врожайність в них цьогоріч також менша ніж зазвичай, а для них врожай на 4% менший – це вже вважається суттєво.

Відтак сьогодні ціна на картоплю в Нідерландах вища ніж у минулому році. Тоді ціна за кілограм картоплі у цей час стартувала в межах 12 євроцентів. Сьогодні вона вже 16-18 євроцентів за кіло, а це майже на 40% більше ніж роком раніше»,- зазначає фахівець.

З питань співпраці з компанією “Агріко Україна” звертайтеся за тел.:

+38 044 528 61 08
+38(099)1000-454
+38(067)1000-454

e-mail: potato@agrico.com.ua

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!