Допомога штучного інтелекту може пришвидшити розмінування сільгоспземель України

0 122

Використання штучного інтелекту для швидкого розпізнавання потенційно небезпечних територій може значно спростити процес розмінування, пише SEEDS.

Наразі обрано пріоритетні ділянки сільгоспземель, на яких проводяться відповідні роботи з обстеження та очищення. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики України.

«Україна потребує спеціалізованої техніки для прискорення очищення територій, йдеться про високоякісні сучасні технології, зокрема використання штучного інтелекту для швидкого розпізнавання потенційно небезпечних територій.

Чи не найбільше цю потребу відчувають малі агровиробники, які на сьогодні не мають ресурсів для проведення розмінування сільгоспземель самостійно», − зауважив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Читайте також: Українські методи фіксації збитків, завданих аграріям війною, визнали одними з найінноваційніших в світі

За його словами такий процес вимагає сильної координації та фінансової підтримки з боку міжнародних донорів і національних урядів. Тож Україна розраховує на всебічну підтримку Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.


Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) потребує українського зерна та продовольства для подолання голоду у світі, і всебічно сприятиме Україні у залученні усіх необхідних ресурсів для розмінування забруднених територій.

З огляду на це, у межах спільного проєкту FAO та WFP підтримуватимуть перевірку на вибухонебезпечні предмети угіддя на Миколаївщині та Харківщині. На ці потреби виділяється 10 млн дол.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!