Невеликі виробники України отримають гранти на захист ідей інноваційних продуктів

0 65

Європейський Фонд для малого та середнього бізнесу (SME Fund) відкрив унікальну можливість для українських малих та середніх підприємств отримати фінансування на захист інтелектуальної власності на ідеї інноваційних продуктів та послуг, пише SEEDS.

SME Fund – це ініціатива Європейської Комісії, яка реалізується Офісом інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO). SME Fund 2023 спрямований на підтримку інновацій та підприємництва саме серед суб’єктів малого та середнього бізнесу.

Ініціатива діятиме з 23 січня 2023 року по 8 грудня 2023 року, пише Час Змін. У фонді зазначають, що захист інтелектуальної власності є обов’язковим у цифрову епоху. Це спосіб уникнути незаконного копіювання або використання унікальних ідей чи продуктових інновацій.

Читайте також: У Вінниці збудували цех із переробки горіхів

Захист інтелектуальної власності через SME Fund може охоплювати багато різних активів, включаючи торговельні марки, зразки, патенти тощо.

Фінансова підтримка, яку українським підприємствам надають Єврокомісія та EUIPO, включатиме:

  • захист торговельних марок і промислових зразків у межах ЄС (на національному, регіональному рівнях та на рівні ЄС) в обсязі 75% від усіх зборів до максимальної суми 1000 євро;
  • захист патентів або пов’язаної з ними діяльності в межах ЄС (для національних і європейських патентів, у тому числі унітарних) в обсязі 75% від загальної суми зборів – до 1500 євро тощо.

До заявки на участь у конкурсі SME Fund просить прикласти виписку з банківського рахунку вашої компанії та номер IBAN з кодом країни і код BIC/SWIFT. Також варто включити свідоцтво платника ПДВ або сертифікат про національний реєстраційний номер компанії, виданий компетентним національним органом, і в окремих випадках – «Декларацію честі».

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!