Експерти назвали найсмачніші сорти картоплі

0 1 403

Смак картоплі залежить від співвідношення цілої низки хімічних речовин. Багато хто вважає, що картопля смачніша, чим більше в ній крохмалю.

Але ні вміст крохмалю, ні колір шкірки і м’якоті не мають такого значного впливу на смак картоплі, як кліматичні умови, агротехніка і режим зберігання. Більшість городників, експертів, агрономів сходяться на думці, що смакові якості деяких сортів заслуговують найвищої оцінки. Ось ці сорти:

Імпала

Ранній голландський сорт. Дозріває через 55-65 днів. Шкірка жовта, м’якоть ясно-жовта. Вміст крохмалю: 10-14%. Розварюється слабо, хороша в супах і запеченому вигляді.

Рекомендується викопувати зрілою: при ранньому викопуванні смакові якості залишають бажати кращого. Сорт середньостійкий до парші, вірусу скручування листя, фітофторозу. Добре зберігається.

 

 

Каратоп

Ранній німецький сорт. Дозріває за 40-55 днів. Шкірка жовта, м’якоть ясно-жовта. Вміст крохмалю: 11-15%. При варінні зберігає форму, слабо розварюється. Сорт стійкий до раку картоплі та золотистої картопляної нематоди. Середньостійкий до вірусу скручування листя та фітофтори. Чудово зберігається.

 

Моллі

Ранній сорт німецької селекції. Дозріває через 55-65 днів. Шкірка і м’якоть жовтого кольору. Вміст крохмалю: 13-22%. Розварюється середньо, особливо цінується молода картопля цього сорту за вершковий смак. Сорт відносно стійкий до парші та фітофторозу. За показником лежкості програє іншим сортам.

 

Світанок київський

Середньостиглий сорт української селекції. Дозріває за 85-105 днів. Шкірка рожева, м’якоть кремового відтінку. Вміст крохмалю: 18-19%. Добре розварюється. Сорт стійкий до колорадського жука, раку і ризоктоніозу. До фітофторозу і вірусних захворювань стійкість середня. Лежкість гарна.

 

Тулеєвський

Дозріває за 80-100 днів. Шкірка і м’якоть жовтого кольору. Вміст крохмалю: 14-16%. При варінні не розварюється, підходить для приготування супів. Висока стійкість до вірусів, раку картоплі, парші, альтернаріозу та фітофторозу. Відмінно зберігається.

 

Микита

Голландський сорт Середньоранній. Дозріває за 65-80 днів. Шкірка жовта, м’якоть жовто-кремова. Вміст крохмалю: 13-18%. При ранній викопуванні сорт придатний для смаження, в стиглості розварюється і годиться на пюре. Стійкий до раку картоплі та золотистої картопляної нематоди. Середньостійкий до фітофторозу, чорної ніжки, гнилизни. Добре зберігається.

 

Колобок

Дозріває за 90-115 днів. Шкірка і м’якоть жовті. Вміст крохмалю: 13-15%. Не темніє при варінні, дуже хороший для смаження та приготування у фритюрі. Сорт відносно стійкий до парші і ризоктоніозу, середньостійкий до фітофторозу і альтернаріозу. Лежкість чудова.

 

 

Санте

Дозріває за 85-90 днів. Шкірка жовта, м’якоть ясно-жовта. Вміст крохмалю: 10-14%. Не розварюється, не темніє при нарізуванні, ідеальний для смаження. Сорт стійкий до картопляного раку, цистоутворюючої нематоди, парші, різноманітних вірусів. Добре зберігається.

 

Пікассо

Дозріває за 120-140 днів. Шкірка жовта з рожевими вкрапленнями, а м’якоть кремова. Вміст крохмалю: 8-13,5%. При варінні зовсім не розварюється, ідеальний для смаження та приготування салатів. Сорт стійкий до основних захворювань картоплі, крім вірусних. Середньостійкий до фітофторозу. Прекрасно і довго зберігається.

 

Журавинка

Середньопізній сорт білоруської селекції. Дозріває за 100-120 днів. Шкірка червона, м’якоть блідо-жовта. Вміст крохмалю: 14-19%. При варінні не темніє, розварюється несильно. Сорт стійкий до всіх основних захворювань картоплі. Середньостійкий до фітофторозу і до ризоктоніозу. Відмінна лежкість.

 

 

Ласунок (Ласунак)

Середньопізній сорт білоруської селекції. Дозріває за 80-120 днів. Шкірка жовта, м’якоть блідо-жовта. Вміст крохмалю: 13-21%. При варінні добре розварюється, підходить для приготування пюре. Сорт стійкий до раку картоплі, мало ушкоджується колорадським жуком. Середньостійкий до фітофторозу, вірусів, парші. Лежкість гарна.

 

Кардинал

Достигає через 110-120 днів. Шкірка рожева, а м’якоть бежева з бурштиновим відтінком. Вміст крохмалю: 14-16%. При варінні не розварюється, хороший для смаження і супів. Сорт високостійкий до основних захворювань картоплі. Середньостійкий до парші, ризоктоніозу. Добре зберігається.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Sad.net.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!