Експерти прогнозують зниження ціни на гречку на 20%

0 145

На сьогодні ціни на гречану крупу «кусаються». В середньому вартість цього продукту складає 80-90 грн. Однак спеціалісти вважають, що незабаром така тенденція зміниться, пише SEEDS.

У першу чергу, про зниження ціни на гречку заговорив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський. Він зазначив, що вищевказаної продукції в Україні посіяли більше, ніж очікували. Тож незабаром почнеться збір урожаю, що потягне за собою збільшення пропозиції гречки на вітчизняному ринку. Це і допоможе збити ціну.

Також у зменшенні вартості гречки переконаний і директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий, повідомляє informator.ua. Він акцентував увагу на тому, що цього року згаданою культурою було засіяно 120 тис. га замість минулорічних 70 тис. га. Отже врожай буде однозначно більшим.

«Зараз масові жнива гречки починаються. У вересні вони пройдуть і ми передбачаємо, що у жовтні буде різке здешевлення гречки. На 20%», – говорить Сергій Громовий.

Читайте також: Гречку в Україні вирощують лише фермери-“фанати” цієї культури – думка

Експерт впевнений, що завдяки новому врожаю Україні вдасться повністю відмовитись від імпорту. Дефіцит знизиться і за рахунок того, що наразі в країні проживає набагато менше людей, ніж до війни.

«Нас в державі зараз вже не сорок мільйонів, а тридцять. Навіть ООН визнано, що прямих біженців – це тих, які виїхали й оформилися як біженці 6,8 мільйона. По наших цифрах, біженців насправді значно більше. Бо багато людей поїхали та не оформилися», – додав Сергій Громовий.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!