Експерти розповіли про причини стрімкого росту цін на тепличні огірки

0 113

Українські тепличні комбінати цього тижня підвищили відпускні ціни на огірок, повідомляють аналітики проекту EastFruit. За словами галузевих експертів, подорожчанню цієї продукції на українському ринку сприяють одразу кілька факторів. Насамперед зростанню відпускних цін сприяє скорочення пропозиції огірка на ринку. При цьому попит у цьому сегменті досить високий, причому ця продукція користується попитом не тільки на свіжому ринку, але й на переробних підприємствах, пише SEEDS.

Відповідно до даних щоденного моніторингу проєкту, на цей момент тепличний огірок великим оптом вже надходить у продаж по 18-30 грн/кг ($0,49-0,82/кг), що в середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня.

Читайте також: В Україні спостерігається обвал цін на огірки та помідори

За словами галузевих експертів, підвищувати ціни на огірок українським господарствам вдається насамперед за рахунок дуже обмеженої пропозиції. Вибірки ґрунтового огірка досить малооб’ємні через спеку. У той же час постачання тепличної продукції також невеликі, оскільки до реалізації огірка другого обороту поки що приступили поодинокі комбінати.

Таким чином, на цей момент тепличний огірок в Україні вже коштує в середньому вдвічі дорожче, ніж за аналогічний минулорічний період. Більше того, гравці ринку впевнені у подальшому подорожчанні з огляду на підвищений попит оптових компаній та роздрібних мереж на цю продукцію. При цьому компенсувати нестачу місцевої продукції за рахунок імпортного огірка поки що не вдається.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!