У січні експорт молочних продуктів із України скоротився майже у 2,5 рази

0 76

У першій половині січня знизилися як експорт, так і імпорт молочних продуктів. Відносно такого ж періоду грудня попереднього року експорт скоротився у 2.4 рази, а імпорт у 2.3. Причому зниження відбулося практично по всіх товарних позиціях – молоку і вершках незгущених та згущених, кисломолочних продуктах, молочній сироватці та сирах всіх видів, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті Спілки молочних підприємств України.

При цьому імпорт вершкового масла суттєво зріс. У січні його ввезли на 70% більше, ніж місяцем раніше.

Зміни відбулися і у вартісній структурі експорту: зросли частки вершкового масла (з 31 до 42%), молока та незгущених вершків (з 8 до 17%). Вартісна структура імпорту теж змінилася: зменшилася частка сирів (з 84 до 71%), зросла – кисломолочних продуктів (з 5 до 13%) та масла вершкового (з 2 до 7%).

Нагадаємо, що за прогнозами фахівців Асоціації виробників молока та ГК “Молочний альянс” протягом 2023 року ціни на молочну продукцію в Україні суттєво зростуть. На це є три основні причини: проблеми з енергопостачанням, інфляція в Україні, та залежність від цінової тенденції на глобальному ринку. Детальніше про це читайте у матеріалі “Цьогоріч вартість молочних продуктів в Україні зросте на 25% – прогноз“.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!