Експорт українських горіхів перевершив найамбітніші очікування

0 994

Новий урожай волоського горіха українського виробництва виявився вищим за попередні очікування ринку, що вже позитивно позначилось на обсягах експорту. Зокрема, тільки в листопаді 2019 року експорт волоського горіха приніс країні $28,8 млн валютної виручки – на 33,3% більше, ніж роком раніше, повідомляють аналітики EastFruit.

До речі, саме на волоський горіх припало більше половини (51%) всієї експортної виручки плодоовочевого сектора України за листопад 2019 року.

Якщо ж говорити про обсяги експорту, то вони зросли в листопаді 2019 року ще більше в порівнянні з листопадом 2018 року – на 62%. В цілому ж, за перші два місяці сезону 2019/20 (жовтень-листопад 2019 року) експорт волоського горіха в натуральному вираженні виріс на 75%, а у вартісному – на 28%.

Це говорить про чергове значне зниження середньої експортної ціни на волоський горіх. Така тенденція зберігається вже другий сезон поспіль і ставить під загрозу подальший розвиток цього бізнесу в Україні, особливо якщо враховувати зміцнення курсу національної валюти по відношенню до долара і євро, що ще більше знижує закупівельні ціни на волоський горіх всередині країни.

Зниження закупівельних цін, в свою чергу, знижує мотивацію заготівельників і населення займатися збором, сушінням, чищенням та реалізацією ядра волоського горіха – адже основна частина експортованих з України горіхів вирощується не в промислових садах.

Зазвичай експорт волоського горіха з України сягає свого максимуму саме в листопаді кожного року, після чого починає знижуватися зі зниженням запасів горіхів на складах експортерів. Найнижчий рівень експорту горіхів з України спостерігається щорічно в липні-вересні.

Поступово в Україні в плодоношення вступають промислові плантації волоських горіхів. При цьому точну площу таких плантацій в країні оцінити досить складно.

Однак відомо, що тільки в 2018 році було висаджено не менше півтори тисячі гектарів садів волоського горіха, чому, частково, сприяло відновлення програми державної компенсації витрат на саджанці.

Загальна ж площа промислових плантацій волоського горіха в Україні, за найскромнішими підрахунками, становить не менше 6 тис. гектарів. А значить, в найближчі роки варто очікувати зростання пропозиції якісного та більш дорого волоського горіха з України на експортні ринки.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!