Експорт українських зернових культур зменшився на 25% порівняно з торішніми обсягами

0 151

Цьогоріч українську сільськогосподарську продукцію реалізують переважно у країни Європейського Союзу — на суму 7 мільярдів доларів, Азії — 4,4  мільярда  доларів, Африки — 1,1 мільярда доларів та СНД — 534 мільйони доларів. Про це розповів заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов, пише SEEDS.

Таку інформацію оприлюднили на сайті Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки»

«Цього року ЄС випередив Азію в географічній структурі закупівель вітчизняного продовольства, ставши єдиним регіоном, експорт до якого зростає. За вісім місяців 2022 року змінився перелік головних країн-покупців агропродовольчої продукції з України, який очолили наші європейські сусіди  Польща і Румунія. Значні за вартістю поставки здійснено в Туреччину, Китай, Нідерланди, Іспанію, Болгарію, Єгипет, Індію та Угорщину. У підсумку на них припало майже 63% вартості нашого аграрного експорту», — зазначає він.

Цьогорічний експорт зерна й олії відбувається в умовах війни.  Українські морські порти було заблоковано до серпня, коли відкрито зерновий коридор. Тож за вісім місяців 2022 року експорт українських зернових культур зменшився порівняно з торішніми обсягами на 25% і становив 20,2 мільйона тонн.

Читайте також: Україна, Туреччина та ООН підтримали продовження дії «Зернової ініціативи»

«За аналізований період основними експортними культурами у групі зернових традиційно стали кукурудза — 15,1 мільйона тонн і пшениця — 4,1 мільйона тонн. Фіксують зниження виручки від зовнішнього продажу збіжжя. Географія експорту залишається незмінною, охоплюючи переважно Азію, Євросоюз та Африку, хоч більший акцент роблять саме на європейські країни», — зазначає Микола Пугачов.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!