Експортна криза: замість зерна українські фермери можуть виробляти біогаз чи біопаливо

0 195

Якщо українські сільгоспвиробники не зможуть експортувати зерно в умовах російської агресії, вони можуть скоротити його виробництво і перейти на інші види виробництва, наприклад, біопалива, пише SEEDS.

Таку думку висловив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.

«Якщо нашій країні цьогоріч буде задорого експортувати, виробники отримують збитки чи, не дай Боже, збанкрутують, Україна просто не буде виробляти такий великий обсяг зерна. Ми не потребуємо тих 100 млн тонн зерна, які вирощували до війни, а цілком забезпечимо себе, якщо будемо працювати учетверо менше.

У той же час фермери можуть сконцентруватись на чомусь іншому: наприклад, на виробництві біогазу чи якогось біопалива. І тоді вже важко інвестиційно буде перевести їх на вирощування сільгосппродукції, яка годувала світ», – про це президент УЗА розповів в інтерв’ю Главкому.

На уточнююче запитання, чи виробники вже зараз розглядають можливості «зіскочити» з зернових, Микола Горбачьов відповів: «Якщо для них буде надто дорого експортувати зерно, то вони можуть якусь люцерну вирощувати і з люцерни робити біогаз. І при цьому не знати проблем з експортом».

Читайте також: Рада ухвалила законопроект, який вирішить проблеми тіньового використання держземель

Однак очікувати пожвавлення внутрішньої переробки у зв’язку з логістичними складнощами не варто, вважає президент Української зернової асоціації.

«Продукти переробки також потребують ринків збуту. Ну, зробимо ми з вами утричі більше борошна, ніж зможемо з’їсти, і що робити? Будемо шукати логістичні шляхи, як його продати, тому логістика на сьогодні є головним питанням», – переконаний Микола Горбачов.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!