Екзотичний сад на Закарпатті: лимони, помаранчі, кава, ківі, банани, кумкват

0 477

Жителька Закарпаття вирощує 27 видів екзотичних фруктових дерев у двох теплицях. На сьогодні Віолетта Обривко має урожай лимонів, на дев’яти деревах — близько півсотні плодів, вага кожного складає, близько півкілограма. Також, садівниця за місяць планує збирати урожай помаранчів, мандарин та кумквату. Докладніше на SEEDs.

12-річна Мікаелла допомагає мамі проводити екскурсії у теплицях. Дівчинка вже добре обізнана в особливостях вирощування екзотичних фруктів і ділиться секретами.

“Багато терпіння, багато зусиль та, можу всім порадити, дуже добре добриво…Берете звичайну воду і коли їсте банан, шкурки з банана у воду кидаєте, даєте йому настоятися десь тиждень, а потім просто поливаєте квіти”, – каже маленька садівниця.

Мати Мікаелли завжди любила працювати на землі, а шість років тому задумала вирощувати екзотичні дерева. Допомогли реалізувати ідею книжки та інтернет.

“Все почалося з пари дерев лимонів, мандаринів, апельсинів, кумкват і банани. Решта рослин з’явилися по мірі того, як ми вчилися з ними працювати. Екскурсії теж допомагали, тому що під час кожної екскурсії завжди були якісь фахівці, які питали: “А те у вас є?”. Я відповідала: “Ні, але буде”, – розповідає Віолетта.

Нині на обійсті садівниці майже три десятки фруктових та майже півсотні декоративних екзотичних дерев і кущів. Улітку вдруге родина зібрала урожай кави, цього року вродив ківі, очікують на апельсини та інші цитрусові.

Про ще одну новинку для українських споживачів розповідає і сама садівниця. “Це називається пепіно. Перекладається, як динна груша, тобто це якийсь виведений гібрид, змішаний сорт – диня з грушою. Зараз він саме має бути дозрілим, і коли він не дозрілий зовсім, то на смак як огірок свіжозрізаний”, – каже пані Віолетта.

Садівниця планує зробити екскурсії до теплиць регулярними, щоб місцеві жителі і туристи змогли познайомитися з рослинами, які приживаються на Закарпатті, а також скуштувати відомі і невідомі екзотичні фрукти.

SEEDS.org.ua за матеріалами 5 каналу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!