Фермер з Сумщини вирощує органічний тютюн – хоче виробляти антитютюнові льодяники  

0 777

Сумський фермер Олексій Назаренко вирощує органічний тютюн, але не для паління чи виготовлення сигарет. Із  сировини фермер планує виготовити льодяники для лікування тютюнової залежності.

“Він вирощений без використання хімічних препаратів. Ми не застосовували ні гербіцидів, ні пестицидів, ні інших протруйників, тобто сама природа дала йому цю силу. Виріс дуже гарний”, – каже фермер, який вирощував тютюн на ділянці аграрного університету.


За словами  завідувача кафедри селекції та насінництва Віктора Оничка, Олексій  запропонував взаємодію з університетом. Під час дозрівання ділянку з тютюном використовували для демонстрації студентам.

Після збору врожаю тютюн сортуватимуть. Далі – ферментація і сушка. А потім фермер планує відправити сировину в швейцарську Женеву, де його дослідять в лабораторії. За умови отримання сертифікату хоче виготовляти льодяники для лікування тютюнової залежності.

“Ця методика давно є в світі, але в тих препаратах використовується нікотин синтетичний, тобто зроблений хімічним шляхом. Наша ідея – це використання органічного, природного нікотину. Його будемо отримувати з цієї рослини, для використання в цих медичних цілях”, – каже фермер.

Робити це планують, як тільки отримають необхідні документи, додає він. І говорить, що зараз   шукає  партнерів: українські фармкомпанії, які перероблятимуть цю сировину в медичний препарат.

“Лікарі-наркологи використовують багато методик лікування. Однією з них є замісні препарати нікотинового ряду. Якщо людина не курить, а використовує замісні препарати – це вже плюс. Але їх потрібно використовувати тільки за призначенням лікаря, адже це – препарати замісної терапії нікотинової залежності. Їх не можна вживати багато місяців, років”, – говорить лікар-нарколог Тарас Злиденний.

 

SEEDS.org.ua за інформацією   Суспільне

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!