Фермерам з Одещини безкоштовно облаштували 6 теплиць

0 1 377

Для малих сільськогосподарських виробників кооперація є чудовим рішенням для розширення. Вона дає змогу об’єднати трудові ресурси та формувати великі товарні партії продукції. До того ж протягом останніх років з’явилися державні програми підтримки кооперативів. Підтримують об’єднання фермерів і міжнародні донори. Наприклад облаштувати шість теплиць з опалювальними печами булер’ян кооперативу “Райська долина” з Одещини допоміг Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), повідомляє SEEDS.

Це об’єднання сімейних господарств спеціалізується на виробництві овочів та консервованої продукції. Крім обладнання для теплиць та крапельного зрошування, мульчування гряд у відкритому ґрунті, кооператив отримав обладнання для переробки овочів (нарізка, подрібнення, сушіння).

Завдяки новій техніці кооперативу вдалося збільшити обсяги виробництва консервованої продукції майже вдвічі (+90%).

“Завдяки гранту від канадського проекту та опалювальним теплицям ми отримали можливість підвищити маржинальність продукції за рахунок вирощування ранніх культур: огірки, зелень, редис. Теплиці, що обладнані системою опалення, також дають змогу підвищити відсоток виживання розсади”, – зазначають учасники об’єднання фермерів.

Крім збільшення обсягів виробництва овочів та консервованої продукції, представники “”Райської долини” планують розширювати і сам кооператив. Об’єднання готове приймати нових учасників.

Читайте також: Ветерани АТО отримали грант на будівництво теплиць

Нещодавно ще один кооператив з Одеської області, “Перлина Одещини”, отримав грант на будівництво теплиць від UHBDP. Об’єднання фермерів створили учасники бойових дій на сході України. Наразі вони облаштували дві теплиці площею по 1 тис. квадратних метрів і можуть продавати продукцію протягом усього року. Теплиці вже облаштовані і ветерани висіяли насіння цибулі, редиски та кропу. Наразі очікують на перший урожай.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!