Фермери Чернігівщини скаржаться на низький попит на картоплю

0 263

Від двох до трьох гривень за кілограм картоплі пропонують перекупники у Новгород-Сіверському районі Чернігівщини. Вона дешевшає другий рік поспіль, собівартість навпаки росте. Про це розповіли два фермери, які спеціалізуються на вирощуванні картоплі. Через війну їм довелося зменшити площі під посадку. Наступного року планують садити картоплі ще менше, пише SEEDS.

Про це йдеться у матеріалі “Суспільне новини”.

Фермер з Авдіївки Дмитро везе перекупникам картоплю, яку виростив. Продати її планує по 2,50, каже, що це погана ціна.

Таку ціну пропонують за кілограм насіннєвої картоплі. Це нижче собівартості, каже Дмитро, але поспішає продати. Картопля в нього вродила добре, але зберігати нема де, продає, щоб не везти на смітник.

“Мало. Солярка по п’ятдесят гривень, картопля по два п’ятдесят, гречка по сто, яйце – сто…”, – зауважую Дмитро.

В селах Авдіївка та Шаболтасівка Понорницької громади картоплю на продаж вирощують в кожному домогосподарстві.

“Правда. У кожному дворі, навіть пенсіонери. дуже багато у нас картоплі. За рахунок картоплі ми жили повністю”, – каже житель Авдіївки Федір.

Старостат налічує понад тисячу домогосподарств, кожна родина висаджує від гектара картоплі. Тих, хто обробляє понад сто, вважають великими фермерами. Таких на два села — півтора десятка. Федір засаджує картоплею пару гектарів.

“У кожному дворі техніка, своя земля, є чим обробляти. Оце проблеми зі збутом є. війна внесла свої корективи. З України, кажуть, шість мільйонів виїхало, і такі міста, які брали картоплю: Харків, Маріуполь, Донецька область – Слов’янськ, Краматорськ. Зараз ніхто не їде”, – розповідає Федір.

Навесні фермер висадив удвічі менше картоплі. Новий врожай не продається. Вирішив — поки що картоплю не продавати. Зберігає її у нежилій хаті. Роблять так і його односельці, бо інших сховищ не мають.

Читайте також: Чому в Україні знову дешевшає картопля?

“Того року дуже багато картоплі люди на смітник вивезли, в основному це була насіннєва картопля, бо збуту не було. Цього року, думаю, ситуація буде ще гірша – і велику картоплю. Збуту зовсім нема”, — розповіла староста села Валентина Ментій.

Через відсутність збуту навесні вивіз картоплю на смітник і фермер з Новгород-Сіверської громади Владислав. Обробляє землю на прикордонні. Цей сезон для нього збитковий.

“Якщо я витратив 40 тисяч на гектар, я зібрав 27 тонн з гектара, 70% у мене на виході – товарної картоплі. Це 15 тонн з гектара. 15 тонн множимо на 2 гривні 50 копійок – ми заробляємо з гектара 27 500 гривень, а вклали 40 000. у нас збиток – 2500 гривень на гектарі”, – говорить Владислав.

Щоб продати картоплю, возить її в Київ. Там ціна до шести гривень за кіло. Через проблеми зі збутом площі під бульбу зменшив з 13 до 8 гектарів.

Планує садити ще менше наступного сезону і фермер Федір з Авдіївки.

“Якщо цінова політика не зміниться, то хто більше посадив картоплі, той більше влетів. Наступного року ми просто фізично її не посадимо. Хай краще земля відпочине”, – зазначив він.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!