Фермери Харківщини успішно застосовують симбіоз тваринництва і рослинництва

1 334

Агрофірма з Харківщини успішно використовує симбіоз тваринництва і рослинництва задля максимального ефекту у бізнесі. Про це розповів Михайло Юрков, голова спостережної ради ТОВ “АГРОФІРМА “ПІСЧАНСЬКА”.

“Наша економічна модель — це симбіоз тваринництва і рослинництва, які максимально підтримують одне одного і разом дають максимальний ефект. Наша мета — завдяки безпечним прийомам і найвищим стандартам якості вийти на екологічно чисте виробництво продукції”, – вважає Михайло Юрков.

“В рослинництві ми працюємо в двох напрямках. Перший — традиційна система обробітку ґрунту, другий — “No-Till”. Технологію “No-Till” використовуємо на 1800 га упродовж 12 років. За традиційної системи виробництва можлива максимальна або повна відмова від хімічних мінеральних добрив, засобів захисту рослин, але тільки в симбіозі з тваринництвом”, — зауважує Михайло Юрков.

Крім того, під час виробництва молока будь-яка ферма має справу з побічним продуктом — гноєм. Якщо цим процесом не управляти, то гній може призвести до екологічного лиха.

“Якщо раніше ми тільки думали про нього, то зараз впритул наблизились до вирішення проблеми з відходами. Коли тварин мало, працювати з гноєм можна так, як робили наші діди й прадіди: зібрали, вивезли на поле і розкидали. Цього достатньо і це правильно. Але приміщення будуються, тварин стає більше — і гною збирається більше. Що з ним робити? Придбали спеціальну машину, сепаруємо, тверду фракцію можна використовувати на підстилку чи як органіку. Це тільки проба пера і треба докласти багато зусиль, щоб досягти технологічності”, — розповідає голова спостережної ради агрофірми.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією MilkUa

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. александр пише

    удивляют меня эти люди. Придумали словосочетании – симбиоз животноводства и растениеводства. Не знают, куда навоз девать.
    У них 1200 голов КРС. В старые времена считалось нормой 1 корова на 1 га. 1 корова дает порядка 40 т навоза в год. У них только на ноу-тил – 1800 га. Так что у них еще нет паритета 1 корова- 1 га.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!