Фермери Херсонщини вимагають справедливої ціни води для зрошування полів

0 950

Аграрії Херсонщини, сьогодні, 12 квітня, вийшли на акцію протесту під стіни басейнового управління водних ресурсів Нижнього Дніпра. Сільгоспвиробники протестували проти підняття тарифів на зрошування полів, які протягом останніх п’яти років зросли більш ніж в чотири рази.

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Так, у 2014 році вартість 1 куб. м води становила 10,25 грн, а у 2019 році вона склала 42,75 грн за куб. м. Причому, лише у березні цього року вартість води зросла на 28%, хоча аграрії запевняють, що економічно обґрунтованим є підняття вартості не більше як на 12%.

Фермери наголошують на тому, що підняття усіх затрат на вирощування сільгоспкультур, в тому числі і на зрошування, робить нерентабельним вирощування деяких культур, таких, приміром, як кукурудза та соя.

Дана акція протесту стала також відповіддю на неможливість порозумітись із владою. Сільгосппідприємці неодноразово звертались до відомства Держводагентства в області, писали листи до Міністерства аграрної політики та продовольства, Антимонопольного комітету, Генеральної прокуратури та Прем’р-Міністра з вимогами перевірити об’єктивність збільшення тарифів на воду. Також – перевірити підприємства Держводагентства на предмет раціонального використання бюджетних коштів, провести виїзну нараду з питань реформування системи водопостачання.

Окрім того, вчора, 11 квітня, проблеми підвищення тарифів на зрошування полів були обговорені під час засідання робочої групи комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин. Друга частина зустрічі відбулась у приміщенні Державного агентства водних ресурсів України. Від ВАР на засіданні були присутні:  учасник асоціації, голова ФГ «Аделаїда» Сергій Рибалко, та  представники асоціації – Олександр Романенко i Дмитро Кохан.

“На жаль, консенсусу з даного питання поки що не знайдено. Нам так  і не пояснили, чому тарифи настільки підняли. Підприємства Держводагентства – монополісти і користуються своїм становищем. Ситуація наразі китична, однак ми і далі будемо шукати шляхи її вирішення”, – повідомив після зустрічі Сергій Рибалко.

Як зазначається, ВАР тримає дане питання на контролі і буде відстоювати справедливу ціну на воду для аграріїв Півдня.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!