Фермери з Харківщини зібрали перший врожай ексклюзивних голландських кавунів на Прикарпатті

0 1 018

Фермери Ігор та Інна Федосієнки переїхали на Прикарпаття із Куп’янського району Харківської області. Нині вони зібрали на полях Калуської громади, що на Івано-Франківщині, перший урожай кавунів голландського гібридного сорту, пише SEEDS. 

Після початку повномасштабної війни подружжя Федосієнків спершу переїхало в Бровари, а згодом, у березні 2023 року, — на Івано-Франківщину. Нині село на Харківщині, в якому фермери вирощували овочі борщового набору й кавуни, вільне від військових рф, проте розташоване близько до лінії фронту, розповідає Інна Федосієнко. З її слів, землю для висадки культур неподалік Калуша обрали випадково.

“Ми просто повз проїжджали, побачили. Тут була гарна соя. Нам сподобалася ця земельна ділянка. Ми дізналися, чия вона, і взяли цю землю в суборенду. Вирішили тут посадити кавуни”, — розповіла Інна Федосієнко Суспільному.

За її словами, до початку повномасштабної війни сім’я Федосієнків вирощувала культури на 1 000 га землі. У Калуському районі мають 35 га, на двох — висадили кавуни голландського гібридного сорту.“Цей кавун є тільки в нас, в Україні. Тобто це — ексклюзив. Все насіння минулого року наше підприємство викупило. Тому що, не знаю, з якихось причин голландська фірма більше цей сорт в Україну не постачає”, — продовжує Інна Федосієнко.

Для Івано-Франківщини фермери обрали ранньостиглий сорт, адже тут, зі слів Інни Федосієнко, — вологий і холодний клімат. Крім того, ділянку з кавунами спеціально обсадили смугами кукурудзи, щоб захистити баштани від сильних вітрів.

Читайте також: Для дрібних виноробів України спростили умови ведення бізнесу

“У Харківській області все-таки клімат трохи спекотніший. У нас ти просто насінину кинув у землю, пригорнув, і вона росте. Ти його тільки поливаєш і все. Тут ми нарізали гребінь, поклали чорну плівку, щоб трошки підігріти ґрунт, бо ніхто ж не знав, яким буде літо: чи спекотним, чи ні. І таким чином ми зробили йому більш комфортні умови, і врятували його від замокання”, — розповідає Інна Федосієнко.

Достигає кавун декілька місяців. Кавуни подружжя Федосієнків розвозить на ринки й у крамниці, також пригощає баштанними місцевих.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!