Фермерське господарство з Закарпаття виготовляє унікальні крафтові олії

0 176

На Закарпатті фермерське господарство «Моротва» виготовляє крафтову олію з насіння гарбуза, а також планує розпочати виробництво олії з виноградних кісточок.

Про це повідомляє zakarpattya.net.

«Ми займаємося фермерством з 1987 року. Раніше в селі Соловка люди традиційно вирощували соняшник і виробляли соняшникову олію для власних потреб. Хоча соняшник вирощувала більшість селян, чавив олію один чоловік. Коли він помер, його рідні продали все обладнання. У 2016 році у мене з’явилася можливість купити прес. І тоді ми разом із сім’єю вирішили продовжити давні традиції», — розповів фермер Бейло Бачкаі.

Фермер вирішив також займатися віджимом гарбузової та інших видів олій.

«Ми працюємо протягом усього року. Результат отримуємо не відразу. Адже, щоб олія була чистою, потрібно зачекати, щоб вона осіла. Зазвичай це займає від 8 до 10 днів. Утім, у прохолодну погоду процес може тривати й 14 днів», — пояснив Бейло Бачкаі.

Фермер, крім преса, має власну зерноочисну машину. Наразі попит на олію від фермера перевищує пропозицію. Надалі Бейло Бачкаі планує розширювати виробництво та урізноманітнювати асортимент олій.

Як раніше повідомляв SEEDS, у селі Панка, що на Буковині, родина Красовські створила молочну міні-ферму. Виготовляють з молока сметану, сир і будз, які продають за цінами нижче ринкових.

Родина Красовські мають не один рік досвіду у сільському виробництві. Жінка раніше працювала головним економістом у колгоспі, а чоловік за освітою агроном. Щороку родина оновлює техніку. Фермери взяли собі свої паї, а тепер ще й орендують у людей. Розраховуються зерном.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!