Індійські крафтові лавки перемогли Amazon

0 307

Amazon закриває свій оптовий дистриб’юторський бізнес в Індії, що є останнім із серії ретритів для рітейлера на ключовому зарубіжному ринку, куди за останнє десятиліття він вклав понад 7 мільярдів доларів, пише SEEDS.

Американський гігант електронної комерції заявив у понеділок, що припиняє роботу Amazon Distribution, свого оптового веб-сайту електронної комерції, доступного для невеликих магазинів у Бангалорі, Майсорі та Хублі, повідомляє techcrunch.com.

«Ми не ставимося до таких рішень легковажно. Ми припиняємо цю програму поетапно, щоб подбати про наявних клієнтів та партнерів», — йдеться у заяві представника компанії.

Amazon Distribution був розроблений, щоб допомогти kiranas, магазинам в Індії, аптекам та універмагам забезпечити запаси від гіганта електронної комерції. Компанія не повідомила, коли саме послугу буде припинено.

«Ми пропонуємо широкий асортимент товарів за конкурентними цінами та зручну доставку наступного дня до вашого дому. Як учасник, ви можете купувати тисячі товарів для перепродажу у будь-який час дня за конкурентними цінами та в оптових кількостях, платити за допомогою різних доступних способів оплати, отримувати рахунок GST за своє замовлення, а також отримувати зручну та надійну доставку до дверей вже наступного дня», – зазначає компанія на сайті Amazon Distribution.

Amazon не сказала, чому вона закриває пропозицію оптової дистрибуції, але цей крок був наступним за тим, коли компанія закрила два інші бізнеси — доставку їжі та платформу онлайн-навчання Academy — у країні на тлі глобальної реструктуризації свого бізнесу. Згідно з повідомленнями ЗМІ, Amazon планує скоротити близько 10 000 робочих місць і вже почала ліквідовувати посади в деяких підрозділах.

У службовій записці виконавчий директор Amazon Енді Джассі попередив співробітників, що наступного року компанія здійснить нові звільнення.

Проте серія оголошень в Індії спонукала багатьох припустити, що Amazon, яка вклала понад 6,5 мільярда доларів у свій місцевий бізнес у країні, поступово згортає свої операції на ринку Південної Азії. В останні місяці з компанії пішли кілька її керівників вищої ланки.

За словами джерела, знайомого з цим питанням, Amazon планує фокусуватися на своїх основних пропозиціях електронної комерції в Індії. Минулого тижня Amazon запустила свій другий регіон AWS в Індії та пообіцяла до 2030 року інвестувати 4,4 мільярда доларів у свої хмарні операції в країні.

Індія є ключовим зарубіжним ринком для Amazon, але також і тим, де вона стикається з жорсткою конкуренцією. Згідно з недавнім звітом Сенфорда С. Бернштейна, Amazon відстає від Flipkart, Walmart і щосили намагається проникнути в невеликі міста Індії. Аналітики повідомили у звіті для клієнтів, що валова вартість товарів Amazon у 2021 році в країні становила від 18 до 20 мільярдів доларів, відстаючи від 23 мільярдів доларів у Flipkart.

Amazon також зіткнулася з конкуренцією з боку Reliance Retail мільярдера Мукеша Амбані, найбільшої роздрібної мережі Індії, яка все більше переходить в онлайн, і стартапів соціальної комерції Meesho, що підтримуються SoftBank, і DealShare, що підтримуються Tiger Global. За словами аналітиків Bernstein, досі Amazon пропонував «слабшу пропозицію в «новій» комерції» в країні.

Читайте також: AMAZONE провела глобальний тур Precea Performance Tour, де зібрала відгуки фермерів з 13 країн світу

На карту поставлено один із останніх великих зростаючих ринків у світі. Очікується, що до 2025 року витрати на електронну комерцію в Індії, другому за величиною інтернет-ринку у світі, подвояться і перевищать 130 мільярдів доларів.

Amazon намагається збільшити свою присутність в Індії за рахунок співпраці з місцевими фірмами, а також активно вивчає можливість встановлення партнерських відносин із магазинами по сусідству.

Вона також намагалася придбати Future Retail, колись другу за величиною роздрібну мережу в Індії, але фірма Амбані перехитрила її. Amazon звинуватила індійського партнера та Reliance у шахрайстві з газетною рекламою.

Amazon не відразу повідомила, чи планує закрити будь-який інший напрямок бізнесу в країні.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!