Картопля подешевшала на 25%: що далі?

0 242

У сховищах українських виробників залишилось ще багато картоплі. Бульба поступово втрачає привабливий товарний вигляд, тому фермери прагнуть швидше розпродати продукцію. Через це пропозиція на ринку стрімко зростає, є пропозиція й імпортної картоплі, зокрема польської. Надмірна кількість бульби у продажу спричинила її стрімке подешевшання, повідомляє SEEDS.

“Наразі оптові ціни на картоплю в Україні зменшились до 4-10 грн за кілограм ($0,14-0,34/кг), що в середньому на 18% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Головною причиною зниження цін на внутрішньому ринку стало збільшення пропозиції як імпортної картоплі, так і бульби місцевого виробництва. За словами операторів оптових компаній, зараз на українському ринку пропонується якісна торішня картопля виробництва Польщі. При цьому ціни на імпортну продукцію коливаються у такому ж діапазоні, як і на місцеву картоплю”, – зазначають аналітики порталу EastFruit.

Порівняно з показниками квітня минулого року, картопля вже на чверть (25%) дешевша. Запаси, а отже й пропозиція продукту на ринку залишається високою, тому, Найімовірніше, бульба буде дешевшати і надалі.

Читайте також: В Україні активізувалася торгівля овочами та фруктами: що подешевшало?

Варто зазначити, що дешевшають і овочі. Згідно з даними моніторингу EastFruit, діапазон оптових цін на моркву зменшився з 17 – 22 грн за кілограм наприкінці березня до 8 – 18 грн за кілограм на початку квітня. Якщо ціни на цибулю в останні дні минулого місяця коливалися від 14 до 22 грн за кілограм, то наразі можна знайти пропозицію навіть у 10 грн за кілограм. Діапазон цін на білокачанну капусту змінився з 16 – 18 грн за кілограм до 10 – 19 грн. Пекінська капуста подешевшала з 22 – 26 грн за кілограм до 15 – 25 грн за кілограм.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!