Перші українські тепличні томати цього року вдвічі дорожчі

0 567

Українські виробники тепличних овочів почали постачати перші партії партії помідорів. Наразі постачання здійснюють далеко не всі виробники, тому пропозиція українського тепличного томату на ринку обмежена і в мережах широко представлена імпортована продукція, зокрема з Туреччини, повідомляє SEEDS.

Через обмеженість пропозиції й ціни на помідори залишаються високими. Згідно з даними моніторингу аналітиків проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», наразі оптова ціна на томати українського виробництва коливається в межах 85-120 грн за кілограм.

«Суттєва різниця сьогоднішніх цін на перші українські помідори з торішніми показниками пояснюється більш високими цьогорічними цінами на томати з Туреччини. Наразі, гуртові ціни на імпортні помідори коливаються у межах 70-75 грн/кг, а минулого року, вони були меншими як мінімум у 2 рази й перебували у діапазоні 23-35 грн/кг», – зазначає керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев.

Надалі пропозиція тепличних томатів місцевого виробництва зростатиме і ціни поступово знижуватимуться. Найбільш помітним подешевшання буде, якщо погода буде теплою та сонячною, налагодяться логістичні ланцюжки, а також, якщо ситуація в регіонах, де виробляють овочі, стабілізується і нові території не будуть захоплені агресором.

Читайте також: Українські ягідні господарства опиняться на межі виживання

Нагадаємо, російські загарбники почали вивозити овочі з Херсонської області до Криму.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!