«Картопляна майстерня»: як вирощувати якісно і безпечно

0 291

Під час «Картопляної майстерні» 19 липня в селі Цеперів на Львівщині представники компаній «Контінентал» та «Сингента» поділилися досвідом спільної роботи з безпечного вирощування картоплі, застосування сучасних технологій та препаратів. Що особливо актуальне на тлі отримання Україною статусу кандидата у члени ЄС.

Критично важлива культура

За словами Сергія Погорілого, агронома блоку «Вирів» компанії «Контінентал фармерз груп» вже зараз час наближувати технології вирощування до правил Європейського Союзу. Тому компанія відкрита до співпраці, наукових та виробничих експериментів.

«Ми, разом з компанією «Сингента» розуміємо відповідальність за вирощування культур, серед яких є і картопля, – сказав Георг фон Нолкен, генеральний директор «Контінентал фармерз груп». – Ми розуміємо, що картопля є критично важливою культурою для України. Ми збільшуємо посіви картоплі кожен рік у різних напрямках: вирощуємо столові і чипсові сорти, насіннєвий матеріал. Сподіваюся на продовження діалогу щодо живлення, захисту та технології вирощування бульби. Це також важливо для розвитку аграрного сектору України».

Орест Кравчук, керівник кластера «Картопля» компанії «Контінентал фармерз груп» додав, що «Картопляні майстерні» дозволять отримати більше інструментів для завдань на ринку картоплярства. А співпраця з компанією «Сингента» дасть реальні результати, зміни технологій та підходів.

«Світ йде вперед, Україна, сподіваюся, скоро стане повноправним членом європейської родини. Вірю, що завдяки співпраці з компанією «Сингента» ми зможемо і подальшому бути найбільшими і найкращими виробниками картоплі в Україні», – сказав він.

Правила і засоби захисту

Володимир Борисенко, технічний експерт напряму «Овочі та картопля» компанії «Сингента» детально розповів про методику боротьби з хворобами, розкрив причини їх резистентності до препаратів.

За його словами, починати боротися з хворобою варто з визначення проблеми. Найкращим способом цього є фітосанітарна експертиза. Якщо фермер не має власного мікроскопа, обладнання, досвіду лабораторних досліджень – краще звернутися до фахівців. Після визначення проблеми можна буде застосовувати заходи для вирішення: агротехнічні, пестициди чи добрива.

У застосуванні хімічних препаратів є ризик того, що хвороба або шкідник може виробити стійкість до тієї чи іншої діючої речовини. Щоб винайти нові діючі речовини й випустити на ринок треба десятиліття.

«Тоді як за дотримання правил резистентність не настає десятки років», – наголосив експерт.

Він назвав три правила запобігання резистентності: не використання однієї і тієї ж діючої речовини або д.р. одного класу; належна якість обробітку; не використання знижених норм.

Володимир Борисенко підкреслив важливість використання достатньої кількості води. Нагадав про необхідність перекриття термінів дії препаратів. Щодо самих препаратів – закликав використовувати оригінальні продукти, оскільки таких гарантій дженеричні препарати не дають. Також зустрічаються і підробки.

Експерт зауважив, що препарати, що складаються з кількох діючих речовин більш ефективні й менше викликають резистентність.

Він наголосив, що важливо не тільки дотримуватися схеми захисту, але й вчасно її корегувати, реагувати на нові виклики.
Володимр Боисенко ознайомив з лінійкою препаратів компанії «Сингента» та представив новий SDHI-фунгіцид із найширшим спектром дії Міравіс® Нео. Цей препарат має три різні механізми дії на збудника хвороби завдяки трьом діючим речовинам: пропіконазолу, азоксистробіну та адепідину.

Молекула є локально-системною, має широкий захисний спектр дії.

«Захист Міравіс® Нео має добре проявитися на яблуні, де існує така проблема як парша. На картоплі, томатах і цибулі він буде цікавий у захисті від альтернаріозів а також від стемфіліозу на цибулі», – сказав він.

Лабораторія економить гроші

Світлана Чоні, менеджер з технічної підтримки напряму «Протруйники» компанії «Сингента» підкреслила важливість лабораторного діагностування. Вона нагадала, що в компанії «Сингента» працюють 4 лабораторії, які надають послуги лояльним клієнтам.

При здаванні матеріалів на аналіз важливо описати симптоми та умови, в яких вони проявляються: сорт та фаза розвитку культури, тип грунту, проведені обробки, характер розповсюдження проблеми та динаміка симптомів Це дасть можливість правильно встановити діагноз і раціонально використовувати дорогі ЗЗР.

«Визначення співвідношення патогенів у бульбах дозволяє максимально ефективно використати протруйник – найдешевший варіант застосування таких дорогих фунгіцидів», – сказала Світлана Чоні.

За словами спеціалістки, бактеріальні хвороби найкраще попереджати. Бульби, уражені бактеріальними хворобами слід вибракувати. Так само слід вибраковувати бульби, уражені вірусними хворобами. Щоб запобігти розповсюдженню вірусів – контролювати сисних шкідників.

А щодо нематод, то компанія «Сингента» планує зареєструвати нематоциди в Україні.

Ще одна складова успіху: правильне обприскування

На полі Сергій Погорілий розповів, що посадка картоплі проводилася 13 квітня, висаджено 56 тис. бульб на гектар. Протруєння проводилося посадковим комплексом одночасно із висаджуванням. Все поле було висаджене за один день. Від 1 травня по 1 липня на цій ділянці випало 36-37 мм опадів, була велика посуха. Від 1 до 19 липня – 86 мм. Для картоплі посуха та високі температури – це великий стрес. Вдень було до 360С, вночі – до 250С.На полі чипсової картоплі було закладено досліди використання протруйників: Селест Топ, суміш Юніформ та Селест Топ та новий продукт з SDHI молекулою. На першій ділянці протруйник показав високу ефективність проти фузаріозу, на другій – відмінну якість бульб при незначній затримці розвитку, на третій – ефективну боротьбу з ризоктоніозом.

Богдан Клівер, менеджер з технології внесення продуктів компанії «Сингента» наголосив, що 50% успіху в захисті рослин – правильно підібраний продукт, інші 50% – час, технологія внесення тощо.

Він розповів про нюанси налаштування форсунок для протруювачів саджалок для різних препаратів, а також форсунок протруювачів для обробок ЗЗР на різних стадіях розвитку культури. Показав, як користуватися водочутливим лакмусовим папером.

Домовився з агрономом про експеримент з обробкою трейсерним розчином, що світиться в ультрафіолеті й наочно показує якість обробки.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!