Колишній боєць АТО розгортає під Львовом овечу ферму та містечко майстрів

0 793

Лише за 20 кілометрів від Львова є справжня маленька  Гуцульщина. Створив її Антон Мільчевич — учасник АТО родом із Закарпаття, а нині фермер і керівник першого в Україні агротуристичного кластеру «Горбогори».  

Антон Мільчевич займається молочним вівчарством на території колишнього села Радвани, де був колись панський фільварок. Вже з травня господар розгортає для туристів відпочинкову локацію — «Липова долина на хуторі Радвани». До війни Антон Мільчевич займався столярним виробництвом. А як повернувся з фронту, купив цех, згодом збудував будинок і перебрався сюди з дружиною й дітьми.

Нині Антон Мільчевич розвів на хуторі овець. На Львівщині овечих ферм — обмаль.

«Думав, вівчарство притаманне лише гу­цулам у Карпатах і на Закарпатті, — розповідає фермер. — Але історики розповіли, що тут, у районі хутора, воно теж було розвинене. Місцеві жителі влітку пасли овець, а взимку наймалися до князя Галицького воювати. Жінки навіть платили вовною панові податок».

З овечого молока тут роблять сир. Та й скуштувати поживне молоко також можна. Незабаром будуть овець стригти. З вовни робитимуть ліжники, шкарпетки тощо. Для цього з Карпат привезли автентичну прядку. Зараз якраз завершується створення містечка ремесел. Уже розгорнула роботу сироварня Рубелів зі Львова. Виготовляють крафтові сири з коров’ячого і овечого молока, яке закуповують у місцевих фермерів.

Планують відтворити за архівними даними старий фільварок. Зроблять «Бабусину хату», де можна буде випити карпатського чайку. Є гуральня, де з апарата капає спирт і з чистої води роблять наливки. Готуються встановити гончарну піч, щоб випікати давнім способом вироби з глини. Тут розраховують на сімейний відпочинок для туристів.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Високий Замок

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!