Колишній високопосадовець мав у приватній власності на Канівщині 65 гектарів лісу

0 2 411

На Черкащині з приватної власності колишнього топ-високопосадовця повернули 65 гектарів цілющих лісів в адміністративних межах Бобрицької сільської ради, що на Канівщині. Їх вартість на сьогодні перевищує 1,5 млрд грн, пише SEEDS.

Під час досудового розслідування вдалось встановити, що у 2005 році близько 40 земельних ділянок лісового фонду були незаконно передані у власність громадян з вини місцевих органів виконавчої влади.

Згодом усі ці громадяни відчужили отримані земельні ділянки на користь одного з державних високопосадовців, екс-віце-прем’єр-міністра часів президентства Віктора Януковича, та члена його родини, повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Таким чином одна сім’я стала одноосібним власником значного масиву канівських лісів.

«Після неодноразового перегляду справи судами різних інстанцій, незаконне розпорядження про надання громадянам спірних земель лісового фонду скасував Черкаський апеляційний суд, який також постановив рішення про їх витребування у державну власність», – йдеться у повідомленні.

Водночас, у 2022 році Верховний Суд, залишивши в силі рішення Черкаського апеляційного суду про визнання незаконним розпорядження Канівської райдержадміністрації, скасував судове рішення в частині витребування земельних ділянок через зміну судової практики щодо способу захисту порушеного права у спірних правовідносинах.

Читайте також: Українці розробили та виготовляють унікальні безпілотні літаки для обстеження полів

Вірогідно, що прийняте судове рішення відповідачі оскаржуватимуть, натомість позиція прокуратури є незмінною – ліси мають належати Українському народові. Саме це відстоюватиме Черкаська обласна прокуратура у разі перегляду справи судами вищих інстанцій.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!