Повітряно-ґрунтова посуха в Україні перетворилась на небезпечне агрометеорологічне явище

0 950

Протягом першої декади жовтня у більшості областей через засуху утримувалися несприятливі умови для вчасної сівби озимини, оптимальні строки якої в більшості областей закінчилися в першій декаді жовтня, пише SEEDS.

Критичні умови були зумовлені повітряно-ґрунтовою посухою, яка за тривалістю та інтенсивністю набула критерію небезпечного агрометеорологічного явища в районах, де запаси вологи не поповнювалися впродовж 40-60 днів.

Станом на 10 жовтня в Україні було засіяно значно менше площ, ніж минулого року. Про це повідомляє АПК-Інформ з посиланням на дані декадного огляду Укргідрометеоцентру.

«Найгірша ситуація щодо зволоження ґрунту склалася в Одеській, Херсонській, Миколаївській, Кіровоградській, багатьох районах Вінницької, Черкаської, Харківської областей, де 0-10 та 0-20 см шари ґрунту були зовсім сухі. У більшості районів вказаних областей бездощовий період розпочався ще на початку серпня, і станом на 10 жовтня його тривалість досягла 50-60 днів.

Лише в деяких районах Херсонської та Запорізької областей на початку декади пройшли помірні дощі, які дещо пом’якшили умови, хоча в основному були зволожені лише верхні шари ґрунту і припинення ґрунтової посухи не відбулося, адже в більш глибоких шарах ґрунту вологи майже немає», – йдеться у огляді.

Читайте також: Українці розробили та виготовляють унікальні безпілотні літаки для обстеження полів

Вказані погодні умови негативно впливали на початковий ріст та розвиток уже засіяної озимини, зокрема озимого ріпаку, його сходи утворювалися зріджені, часто насіння не проростало зовсім.

«Водночас погодні умови впродовж декади були сприятливими для збирання врожаю пізніх культур», – додали у Укргідрометеоцентрі.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!