Кредити на сільське господарство: дві програми від ПриватБанку

0 408

Зараз агросектор вимагає значних інвестицій, щоб залишатися на плаву та продуктивно працювати. Фермери активно звертаються до банку по кредит на сільське господарство, бо це дозволяє їм купувати сільгосптехніку, насіння та добрива, а також покривати інші витрати на утримання та обробку фермерських угідь, пише SEEDS. 

Ключове значення має правильний вибір кредитної програми, гроші від якої закриють всі потреби бізнесу. Потрібно враховувати все – розмір фінансування, ставку річних, строк повернення коштів, вимоги до цільового використання. У цій статті ми розглянемо дві популярні кредитні програми від ПриватБанку, за якими аграрії можуть отримати гроші на купівлю техніки чи поповнення обігових коштів.

 

Кредитна лінія “Агросезон”

Відновлювальна кредитна лінія – чудова можливість для бізнесу мати безперебійний доступ до екстрагрошей, які можна використовувати на фінансування потреб поточного сільськогосподарського циклу. Тобто кредит “Агросезон” є цільовим і перелік можливих витрат обмежений фінансуванням сільськогосподарської діяльності. 

Маючи постійний доступ до грошей з кредитної лінії, фермер має змогу в будь-який момент зняти готівку та закупити сировину чи насіння для посіву, засоби обробки ґрунту та догляду за рослинами тощо або ж придбати необхідні запчастини чи будівельні матеріали для проведення ремонту техніки, устаткування, приміщень.

При цьому кредитні кошти заборонена витрачати на виплату заробітних плат чи погашення заборгованості за попередніми позиками.

Сума фінансування складає – від 1 до 50 млн грн. Остаточно повернути кошти та закрити кредитну лінію потрібно до березня 2024 року. Це кінець агросезону, коли сільгоспвиробник реалізує продукцію та матиме достатньо коштів на повернення кредиту.

Якщо підприємство-позичальник бере участь у програмі державних компенсацій “Доступні кредити 5-7-9%”, то може розраховувати на пільгові кредити для фермерів зі зниженою відсотковою ставкою 9% річних.

 

Кредит на придбання основних засобів

Якщо необхідно оновити технічний парк чи автопарк підприємства, фермер може отримати цільове фінансування такої покупки. Попередньо потрібно вибрати сільськогосподарську техніку, спецтехніку або комерційний автотранспорт, вартістю від 100 000 грн, в офіційного дилера (бренди перелічені на сайті privatbank.ua), а вже потім звернутися до фінустанови за погодженням кредитної заявки. 

Банк фінансує до 80% вартості вибраного основного засобу. Решту 20% має сплатити сам позичальник, як аванс, під час підписання угоди з постачальником техніки. Термін фінансування залежить від розміру підприємства і складає 36 або 60 місяців. 

Річна ставка по кредиту також залежить від розміру підприємства:

  • для мікро- та малого бізнесу – 7%;
  • для середнього та великого бізнесу – 9%.

Якщо підприємство створює нові робочі місця, то може розраховувати на збільшення пільг від держави та зниження відсоткової ставки ще на 2%.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!