Як автоматизація дозволить прискорити роботу та підвищити прибуток аграріїв?

0 310

У сучасному бізнесі ланцюги постачань – це система, що сполучає всі необхідні процеси між виробництвом та кінцевою доставкою продукту споживачеві. Однак, пандемія коронавірусу порушила основні складові цієї системи по всьому світу, пише SEEDS.

Чи можливо плодоовочевим компаніям зберігати ефективні системи постачань овочів і фруктів в даний період, що таке процес управління ланцюгами постачань і наскільки важливою є автоматизація управління складською логістикою для підвищення прибутковості плодоовочевого бізнесу, в коментарі для EastFruit розповів Олексій Гладишев, CEO компанії «Нові індустріальні рішення» – New Industrial Solutions, що займається системним управлінням ланцюгами постачання для плодоовочевих компаній.

Олексій Гладишев зазначає, що управління ланцюгами постачання в сучасному бізнесі складається з безлічі компонентів, спрямованих на максимальне задоволення потреб клієнтів, зниження витрат та забезпечення конкурентних переваг компаній на ринку. Які з них є ключовими?

Максимальна швидкість доставки та ефективність визначені автоматизацією процесів

«Ланцюг постачань у сучасній логістиці розглядається як кілька взаємопов’язаних частин, які взаємодіють одне з одним, щоб виробляти та доставляти продукцію клієнтам з максимальною швидкістю та ефективністю. При цьому сьогодні на ринку з’явилося безліч спеціалізованих програмних рішень з управління ланцюжками постачання, які допомагають компаніям, що працюють у різних сферах бізнесу, автоматизувати більшу частину процесів, робити їх прозорими та ефективними. На основі даних системи управління ланцюжками постачань, що збираються, допомагають доопрацювати бізнес-процеси і зробити їх якомога більш ефективними і результативними для отримання конкурентних переваг на ринку», – пояснює фахівець.

При цьому, говорячи про плодоовочевий бізнес, Олексій Гладишев наголошує, що ефективність управління системами постачання тут набагато важливіша, ніж в інших сегментах.

«Адже овочі та фрукти – це продукція, що часто псується, а тому будь-який збій у ланцюжку постачань веде до затримки на її шляху до кінцевого споживача, а значить і до додаткових витрат виробника на складське зберігання. До того ж, збільшується ризик псування овочів та фруктів», – додає Олексій Гладишев.

Говорячи про програмні рішення у сфері управління постачаннями, CEO компанії «Нові індустріальні рішення» зазначає, що сьогодні існують сучасні ефективні продукти сервісного планування, зокрема на базі платформи Service Optimizer 99+, яку компанія пропонує своїм клієнтам-виробникам та експортерам агропродукції. Платформа розроблена провідним світовим гравцем у сфері управління ланцюжками постачання – компанією ToolsGroup (США).

“Переваги Service Optimizer 99+ полягають у тому, що в умовах сьогоднішньої логістичної кризи у світі, виробник отримує таке сервісне планування ланцюжків постачань, яке дозволяє розвивати бізнес максимально ефективно в умовах невизначеності на світовому ринку”, – зазначає Олексій Гладишев.

Оптимізація процесів продажу товарів за допомогою штучного інтелекту

“Платформа автоматизує та оптимізує планування ланцюгів постачання для досягнення цільових рівнів обслуговування. Зокрема, для виробника та експортера овочів та фруктів вирішуються такі проблеми як втрати продажів через відсутність товару та невідповідність запасів продукції оборотному капіталу компанії”, – пояснює Олексій Гладишев.

Фахівець зазначає — важливим у плодоовочевому бізнесі є й керування складською логістикою.

Сучасні автоматизовані програмні рішення дозволяють покращити точність складських запасів, знизити помилки у підборі та відвантаженні продукції і, зрештою, покращити обслуговування клієнтів, що позитивно позначиться на репутації вашого бізнесу.

“Компанія New Industrial Solutions пропонує своїм клієнтам рішення на основі системи управління сховищем (WMS). WMS дозволяє автоматизувати будь-який склад та придатна для всіх видів логістичних процедур. При цьому програма сама підбирає стратегії розміщення та підбору товарів та має десятки налаштувань для роботи практично на будь-якому сховищі. Автоматизована система управління сховищем дозволяє виключити негативний вплив людського фактора при прийманні, відвантаженні та переміщенні продукції, наприклад, пересортування овочів та фруктів. При цьому ваш бізнес у десятки разів скорочує витрати на проведення вищезгаданих операцій, а значить, підвищується і прибутковість компанії”, – зазначає фахівець.

Аналітика на початковому етапі – головне

Олексій Гладишев наголошує, що перед тим, як зайнятися оптимізацією логістичних процесів у плодоовочевому бізнесі, важливо детально проаналізувати його специфіку та виявити проблеми у сфері логістики.

Автоматизація важлива у комплексі з прозорими бізнес-процесами та оптимальною матеріально-технічною інфраструктурою.

“При цьому важливо, щоб це робили професіонали, які мають багаторічний досвід роботи та пропонують системні рішення щодо реалізації різних проектів з урахуванням знань специфіки внутрішнього та зовнішнього ринків”, – резюмує фахівець.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!