Квадратна та морозостійка хурма: нові сорти виводять в Україні

0 129

На Херсонщині вже багато років проводиться селекційна робота з виведення нових сортів хурми, які б мали кращі смакові властивості та були пристосовані до кліматичних умов України. Шляхом схрещення гібридів у Дослідному господарстві “Новокаховське” Інституту рису Національної академії аграрних наук України (Херсонська область) вже створили кілька цікавих сортів. Серед незвичних – квадратна та продовгувата надзвичайно солодка хурма, повідомляє SEEDS.

Ольга Грабовецька, завідувачка сектору ДГ “Новокаховське”, вже 20 років займається селекцією хурми. Останній виведений нею сорт, навіть ще не має назви. Ця хурма має продовгувату форму та солодкий смак. Наразі її ще тестують на стійкість до посухи та морозостійкість. Наступного року сорт може потрапити до українського реєстру.

  • Цікавий факт: Хурма – досить корисна. Вона містить вітамін А, С, а також вітаміни групи В. Крім того, плоди містять корисні мікроелементи: калій, кальцій та йод.

Нові сорти отримують шляхом схрещування хурми “Нікітська Бордова” та інших сортів. У розпліднику вирощують близько 50 видів хурми. Наприклад, сорт “Гора Роман Кош”, який привертає увагу незвичною формою плодів – вони квадратні. Також плоди достатньо великі – по 200 – 240 грамів.

Хурму вирощувати навіть легше, ніж яблука. Її не потрібно обприскувати від шкідників, вона постійно дає хороший урожай. Утім, краще хурма пристосована до умов південних регіонів. До того ж, для вирощування в Україні варто обирати морозостійкі сорти.

SEEDS за матеріалами Вікна-новини

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!