Майстриня зі Львова виготовляє рослинний папір за власною унікальною технологією

0 48

Львівська майстриня Ліда Кольченко виготовляє папір з гербарієм за своєю унікальною технологією. Майстриня каже, що аналогів такій технології немає, пише SEEDS.

Розпочалось все як хобі шість років тому, яке переросло у повноцінну роботу в задоволення. Деталей технології виготовлення паперу майстриня не розголошує. Каже, багато експериментувала, аби зробити виріб довершеним.

«Виробництво відбувається так, що у кінцевому результаті папір — плаский, бо пройшов декілька етапів пресування. Маю професійні японські преси, коли кожна рослинка, виходячи з нього, зафіксовує природний пігмент і не потребує підфарбування. Гербарій вкладається в папір і сидить там настільки щільно та надійно, що структура рослини не руйнується», — розповіла майстриня Високому Замку.

Якщо рахувати від моменту збору рослини й закладання її в прес, де вона сохне близько тижня, вкатування паперу і пресування у два етапи до повного висихання, процес виготовлення займає майже 2 тижні. Рослини майстриня збирає у різних місцях.«Де око падає, там збираю. У мене є красивий кошик, куди кладу квіти, це ритуал, від якого кайфую. Збираю в різних регіонах, до повномасштабної війни їздили на Харківщину до батьків. Коли починається сезон різнотрав’я, їздимо з сім’єю за місто на відпочинок, то беру з собою прес. Коли зриваєш рослину, одразу покласти її під прес, тоді вона максимально рівнесенька», – каже Ліда Кольченко.

Сьогодні колишнє захоплення майстрині перетворилось на справжню роботу. Окрім квіткового паперу, Ліда Кольченко виготовляє з нього казкові світильники, які викликають захоплення і чималий попит.

«Гроші приносить. Особливо тоді, коли я почала відвідувати київські, львівські ярмарки. Побачила, як люди реагують, їх це захоплює, вони готові купувати. Минулого квітневого ярмарку в Києві продала з 12 ламп 8. Найдорожча лампа — п’ять тисяч гривень», – каже майстриня.  Надалі Ліда Кольченко збирається створити сукню з «рослинного» паперу для персональної фотосесії з яскравими елементами та пелюстками троянд.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!