Малі та середні фермери можуть скоротити використання міндобрив на 50% – думка

0 107

Цього року обсяги використання міндобрив аграріями істотно скоротяться через їх подорожчання. Таке скорочення може сягнути до 50%. Передусім це стосується малих та середніх сільгоспвиробників.

Такими прогнозами поділився директор із сільськогосподарського виробництва компанії НІБУЛОН Костянтин Хмельницький в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

За його словами, великі господарства також проведуть ревізію, можливо, застосують диференційований підхід – у зонах із підвищеною вологістю добрив закуплять на 100%, у зоні ризикованого землеробства ці обсяги можуть скоротитися наполовину

«Звісно, це може вплинути на врожайність, щоправда, у посушливій зоні не набагато. Імовірно, таким шляхом підемо й ми», – зазначив фахівець.

У компанії зокрема розглядають можливість замінити форму добрив або ж будуть купувати оперативно, за потреби. Наприклад, коли випаде достатньо опадів. У такому разі добрива можна купити прямо в порту.

Як раніше повідомляв SEEDS, на Вінниччині, на території колишнього колгоспу, працює свиноферма замкненого циклу. На обігрів свинокомплексу кошти не витрачають, оскільки з гною виробляють енергію на біогазовій станції.

«Відходи з ферми потрапляють на біогазову станцію через підземні комунікації. Вироблену енергію використовуємо для обігріву ферми. Потім від станції також через підземні комунікації відходи потрапляють в закриту лагуну, яка на території неподалік. В цьому році за рахунок органічного добрива, ми заощадили 3 млн грн», — говорить керівник ТОВ «Органік-Д» Вадим Кричковський.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!